header_top

 

Dziś rozpoczął Warszawie swe dwudniowe prace Kongresu Edukacja i Rozwój, po raz trzeci   organizowany przez firmę Wolter Kluwers – w miejsce organizowanej w latach 2012 i 2013 imprezy o nazwie EDU TRENDY. Dziś i jutro, podobnie jak przed rokiem, prace Kongresu toczyć się będą w Centrum Olimpijskim w Warszawie .

 

centrum-olimpijskie

Foto:www.google.pl

 

 

14595812_1497051257024744_8937404795797486143_n

Foto:www.facebook.com

 

 

Na Kongres Edukacja i Rozwój składają się cztery konferencje:

– XVIII Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli  (27-28.10.2016 r.)

-II Konferencja Edukacja w Samorządach  (27-28.10.2016 r.)

-II Konferencja dla Nauczycieli  (28.10.2016 r.)

-II Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna  (28.10.2016 r.)

 

 

Na internetowej stronie Organizatora, obok Programu, można znaleźć dwie „gorące” informacje:

 

Pierwszą, dotyczącą zmian w programie:

 

Otrzymaliśmy informację z MEN, że nie będzie obecna Pani Minister Anna Zalewska z powodu zaangażowania w przygotowywanie projektu zmian w oświacie.

 

Postaraliśmy się, aby merytorycznie program nie uległ istotnym zmianom i w czasie zaplanowanych wystąpień Pani Minister odbędą się następujące punkty programu:

 

Pierwszego dnia o projektowanych przez MEN zmianach dotyczących systemu oświaty będzie mówił prof. dr hab. Antoni Jeżowski.

 

Odbędzie się sesja pytań dotyczących projektowanych zmian. Pytania przekażemy Pani Minister. [www.kongres-edukacja.pl]

 

 

Drugą, o debacie „Zmiany w systemie edukacji projektowane przez MEN, która odbyła się dziś na Kongresie. Oto jej fragmenty:

 

To karkołomne przedsięwzięcie bez konkretnego celu – skomentował reformatorskie plany resortu Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz i przewodniczący Związku Gmin Wiejskich – Jeżeli nic się nie zmieni, będziemy to robić, ale będzie to trudne – dodał.[…]

 

Autorom zmian trzeba przypominać, że każda reforma ma swoją cenę, jeżeli cel jest przemyślany, to warto ją ponieść, ale reforma, którą proponuje się w tej chwili, nie przekonuje – podkreślał Olszewski – Mamy do czynienia z entuzjazmem rewolucyjnym, który nie ma nic wspólnego z realiami.[…]

 

Cały komunikat, zatytułowany „Eksperci Kongresu Edukacja i Rozwój: reforma słabo przygotowana i nieuzasadniona”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.plZostaw odpowiedź