Na stronie „Radia Łódź” znaleźliśmy informację o rozmowie, jaką z panią Urszulą Świniarską – dyrektorką II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu przeprowadzono w studiu „Radia Łódź Nad Wartą”. Przytaczamy ten tekst w całości:

 

 

Foto:.Sławek Cybulski[www.radiolodz.pl]

 

Urszula Świniarska –  dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Żeromskiego w Sieradzu podczas rozmowy w Radiu Łódź

 

 

 

Gościem Radia Łódź Nad Wartą w programie „Rozmowa Dnia” była dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Sieradzu, Urszula Świniarska. Pytaliśmy między innymi o klasy dwujęzyczne oraz klasy bez ocen, a także o tegoroczny ranking „Perspektywy”.

 

-Klasy dwujęzyczne oraz klasy bez ocen sprawdzają się – przekonywała w naszym studiu dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu Urszula Świniarska. Zapewniała też, że w kolejnych latach te projekty będą kontynuowane: – Mamy od rodziców i uczniów ważną informację. W przypadku klasy bez ocen podkreślają, że przychodzą mniej zestresowani do szkoły. Na początku lekcji otrzymują tak zwane „kryteria sukcesu”, czyli wykaz tego, czego muszą nauczyć się na danych zajęciach – mówiła dyrektor.

 

Przedmioty realizowane w liceum w dwóch językach to historia, matematyka i informatyka.

 

„Żeromski” to najbardziej oblegana szkoła średnia w powiecie sieradzkim. W tegorocznym rankingu „Perspektyw” znajduje się jednak cały czas niżej od I Liceum Ogólnokształcącego. Zdaniem dyrektor Świniarskiej część szkół świadomie winduje miejsca w tym zestawieniu, biorąc pod uwagę jego kryteria: – Starając się zapewnić sobie wysoką pozycję, nie pozwalają słabszym uczniom i tym, którzy nie realizują poziomu rozszerzonego z przedmiotu, zdawać tych matur – uważa Urszula Świniarska, która dodaje, że mimo to cieszy się z 36.-go miejsca, jakie zajęła w tym roku w ujęciu wojewódzkim jej szkoła.

 

W sieradzkim II LO pod koniec zeszłego roku odbyła się duża konferencja o depresji, dedykowana uczniom, rodzicom i nauczycielom z udziałem specjalistów z zewnątrz. […]

 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 Zostaw odpowiedź