Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi już po raz szósty ogłosił konkurs, poświęcony utrwalaniu pamięci o Patronie szkoły wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.

 

Tegoroczna edycja konkursu, odbywającego się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, odbywa się pod tytułem Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta – 11 listopada 1918 roku. Próba rekonstrukcji wydarzeń w przeddzień stulecia niepodległości”. Tak pomyślany temat ma za zadanie pobudzić jego uczestników do refleksji nad datą 11 listopada 1918 roku – przełomowym w historii Polski dniem, zarówno z perspektywy zwykłych Polaków, jak i Komendanta Józefa Piłsudskiego, dla którego ten dzień był początkiem wielkiej roli dziejowej.

 

W ramach konkursu można wykonać od 1 do 3 prac w dowolnej formie i technice, wróżnie rozumianym ujęciu. Prace, zarówno literackie, jaki i graficzne, mają odzwierciedlać wyobrażenia uczestnika na temat 11 listopada 1918 roku poprzez pryzmat życia zwykłych Polaków i samego Józefa Piłsudskiego.

 

Prace mogą mieć dowolną formę i technikę –  mogą nimi być: opowiadania, pamiętniki, zdjęcia, plakaty, obrazy, plakaty, szkice, prezentacje multimedialne, filmy, itp. Każda praca konkursowa musi posiadać tytuł oraz krótkie (maks. jedna strona A4 tekstu) uzasadnienie.

 

Uczniowie mogą brać udział w konkursie samodzielnie lub pod opieką nauczyciela.

 

Konkurs będzie trwał od 2 stycznia do 9 marca 2018r. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystego finału w dniu 22 marca 2018r. w ZSP20.

 

Więcej informacji – w regulaminie konkursu   –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.warecka.edu.pl

 Zostaw odpowiedź