20 sierpnia 2020 roku o godzinie 18:57 na antenie Telewizji TRWAM wyemitowano kolejny program z cyklu „Rozmowy niedokończone”:

 

 

Rozmowy niedokończone: Ocena zdalnego nauczania i powrót do szkół cz.I

Goście: Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, Grzegorz Wierzchowski – Łódzki Kurator Oświaty. Program prowadził O.Benedykt Cisoń.

 

 

W pierwszej części uczestnicy tych „rozmów” prezentowali dość banalne opinie nt. oceny zdalnego nauczania – na podstawie wyników matur. Następnie państwo kuratorstwo snuli swoje wizje tego jak będzie funkcjonowała szkoła od pierwszego września.

 

Jednak „clou” tego programu zaczyna się w 22 minucie nagrania, kiedy prowadzący zadał pytanie skierowane do Małopolskiej Kurator Oświaty: „Do jakiej szkoły wrócą dzieci i powróci młodzież – w kontekście powyborczego, tożsamościowego podziału ideowego społeczeństwa: połowa to tożsamość katolicka, chrześcijańska, patriotyczna, a druga część społeczeństwa to tożsamość taka wyzwolona, tolerancyjna, z flagą tęczową i europejską?”

 

Nie będziemy tutaj streszczali wypowiedzi pani Nowak, gdyż nas bardziej interesują poglądy szefa łódzkiego kuratorium. Zainteresowanych informujemy, że wypowiedzi pana dr Grzegorza Wierzchowskiego mogą wysłuchać – od 32 do 40 minuty nagrania. Mniej „czasowych” czytelników informujemy, że zaczął on od tego, iż się zgadza z tym wszystkim co na ten temat mówiła przedmówczyni. Ze swojej strony dodał pewną „odkrywczą” informację:

 

To nie jest przypadek, że te działania są ukierunkowane na młodego człowieka, na dzieci. Jeśli ktoś w to nie wierzy, ma wątpliwości […] niech poparzy co się dzieje za naszą zachodnia granica, gdzie już jest obowiązkowa, permisywna seksedukacja, gdzie są podręczniki w szkołach, w których np. znajdują się takie ćwiczenia – przepraszam za ten przykład, ale to jest przykład prawdziwy – że dzieci, uczniowie mają zaprojektować dom publiczny, albo jako osoba prowadząca ten dom, albo jako ktoś, kto pracuje w takim domu. […]

 

To jest taki neomarksizm, neokominizm, narzucanie swoich poglądów z całkowitym pominięciem jakiejkolwiek logiki i zdrowego rozsądku. Uderzenie przede wszystkim w rodzinę, w Kościół. A kto mówi inaczej, kto ośmiela się mówić inaczej, kto mówi inaczej, to jest natychmiast nazwany homofobem. […] Mamy do czynienia z taką dyktaturą osób które są w zdecydowanej mniejszości, a narzucają swoją ideologię. […] Bo ludzie plus poglądy to jest ideologia. […] Bardzo łatwo jest takim społeczeństwem zarządzać, któremu się narzuci jakiś styl myślenia. A przecież my młodych ludzi chcemy wychowywać po to, aby oni sami potrafili, używając swego rozumu, używając swego rozsądku, potrafili ocenić rzeczywistoś, a nie według tego kto im coś wmawia. Bo to ze jest 55 płci, czy więcej, czy 70, to jest zaprzeczanie logice, nauce, zdrowemu rozsądkowi. I człowiek wykształcony, używający swojego rozumu, powinien takie szkodliwe ideologie odrzucać.” [Źródło:www.youtube.com]

 

Kogo ten temat „wciągnął”, niechaj obejrzy i wysłucha, albo ze strony TV TRWAM, albo na You Tube.

 

A przy okazji: redakcja „Obserwatorium Edukacji” z jednym twierdzeniem pana dr Grzegorza Wierzchowskiego, historyka z wykształcenia, w pełni się utożsamia:

 

Bardzo łatwo jest takim społeczeństwem zarządzać, któremu się narzuci jakiś styl myślenia.”

 

Z tą różnicą, że my bardzo, bardzo nie chcielibyśmy, aby siły polityczne, które nadal rządzą w naszym państwie, w tym w ministerstwie edukacji, według tej zasady nakazywały polskim nauczycielom realizować „ich” narodowo-katolicką ideologię.

 

Bo my, i mamy nadzieję przytłaczająca większość nauczycieli polskich szkół – posługując się i w tym przypadku cytatem z wypowiedzi pana kuratora –  „… młodych ludzi chcemy wychowywać po to, aby oni sami potrafili, używając swego rozumu, używając swego rozsądku, potrafili ocenić rzeczywistość, a nie według tego kto im coś wmawia.”

 

X          X         X

 

 

A teraz tę naszą prezentację, nie pierwszego już występu ŁKO w TV TRWAM wzbogacimy jeszcze o fragmenty materiału, zamieszczonego wczoraj na stronie <wiadomości.gazeta.pl >, zatytułowanego „Łódzki kurator oświaty wtóruje Barbarze Nowak w Telewizji Trwam. ‚Etap wirusa LGBT'”.

 

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski mówił na antenie Telewizji Trwam o „wirusie LGBT”. – Jest to wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości – powiedział. Wcześniej małopolska kurator oświaty Barbara Nowak przestrzegała przed Netfliksem. […]

 

Kurator oświaty mówiąc o niemieckim podręczniku do edukacji seksualnej, powtarza twierdzenia, które od długiego czasu w mediach głosi ks. Dariusz Oko.** Z pierwszej ręki wiem, jak wygląda genderyzm w szkołach niemieckich. W podręczniku o pedagogice seksualnej jest jednostka lekcyjna pt.: „Nowy burdel dla wszystkich”. To ćwiczenie jest przewidziane dla dzieci powyżej 15 roku życia. Polega ono na tym, że dzieci otrzymują plan domu publicznego, który został poddany renowacji. Mają zaprojektować ten dom publiczny tak, żeby każda orientacja była zadowolonaprzekonywał, również w Telewizji Trwam, ksiądz Oko.

 

Portal OKO.press zapytał wówczas o tę wypowiedź Ambasadę Niemiec. Christina Wegelein, szefowa działu prasowego ambasady, w odpowiedzi stwierdziła tylko: – To po prostu bzdura.[Źródło: www.wiadomosci.gazeta.pl

 

 

*O poprzednich występach ŁKO informowaliśmy na stronie OE w materiale, zatytułowanym „Kto się w opiekę oddał… radiu toruńskiemu”  –  TUTAJ

 

**Podkreślenia i pogrubienia fragmentów cytowanego tekstu – redakcja OE.Zostaw odpowiedź