Foto:www.facebook.com/ewa.morzyszekbanaszczyk?

 

Finałowa scena III edycji łódzkiego finału „Aniołkowego Grania”, który pod hasłem ,,Rodzina jest dla dzieci” – wspieramy rodzicielstwo zastępcze odbył się 12 lutego w łódzkim Teatrze Wielkim.

 

 

Dopiero dzisiaj rano na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczono informację o wydarzeniu, które odbyło się w środę 12 lutego. Oto jej obszerne fragmenty:

 

 

Aniołkowe Granie pomogło 125 dzieciom z Łodzi!

 

Już po raz 3. Łódź wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Aniołkowe Granie, którą kilkanaście lat temu wymyśliły 2 wrocławskie nauczycielki, by promować rodzicielstwo zastępcze wśród szkolnych i przedszkolnych społeczności oraz wspierać najbardziej potrzebujące rodziny zastępcze.[…]

 

Nie byłoby tego, gdyby kilkanaście lat temu 2 wrocławskie nauczycielki nie wpadły na pomysł stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej rodziny zastępcze oraz promującej rodzicielstwo zastępcze wśród lokalnych społeczności.

 

Ale tak pięknego finału nie byłoby także, gdyby nie 2 łódzkie dyrektorki: Donia Sznajder i Ewa Morzyszek-Banaszczyk, które 2 lata temu wciągnęły do Aniołkowego Grania placówki edukacyjne z Łodzi.* Już podczas 2. edycji nasze miasto stało się jednym z liderów, tuż za Wrocławiem, pomagania dzieciom.

 

W tegorocznej, 3. edycji, Łódź poszła jeszcze dalej i zaangażowała w akcję aż 32 przedszkola i szkoły. Rodzice i nauczyciele z każdej placówki zbierali dary lub pieniądze dla konkretnych rodzin, które zostały wskazane przez koordynatorów z łódzkiego MOPS-u. Pomoc rzeczową i finansową dostało ponad 100 dzieci z rodzin zastępczych spokrewnionych, a także 25 małych mieszkańców filii Domu Dziecka Dla Małych Dzieci przy ul. Lnianej.

 

Jak co roku akcja zakończyła się koncertem w Teatrze Wielkim w Łodzi, podczas którego o roli rodzin zastępczych mówili m.in. wiceprezydenci Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka i Adam Wieczorek oraz przewodniczący rady miejskiej Marcin Gołaszewski. […]

 

Jak było? Zobaczcie sami w materiale przygotowanym przez TVP3 Łódź.

 

 

Cała informacja „Aniołkowe Granie pomogło 125 dzieciom z Łodzi!” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl/aktualnosci/

 

 

*O pierwszym łódzkim finale „Aniołkowego Grania” relacjonowaliśmy na stronie „Obserwatorium Edukacji” 15 stycznia 2018 roku – zobacz TUTAJ

 Zostaw odpowiedź