W miniony piątek, 5 lutego, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zakończył się XLV Turniej Budowlany „Złota Kielnia”. Finał konkursu trwał trzy dni. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego w pięciu kategoriach: monter suchej zabudowy, malarz-tapeciarz, monter instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz oraz wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych.

 

logo

 

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od początku lat siedemdziesiątych ub. wieku daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych możliwość sprawdzenia siebie w rywalizacji z uczniami innych szkół tej samej branży. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.

 

Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dlatego poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

 

Organizatorem Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu. Eliminacje na poszczególnych etapach konkursu przeprowadzają: Komitety Szkolne, Komitety Okręgowe, a także Komitet Główny.

 
Źródło: www.men.gov.pl

 
Sponsorem generalnym Turnieju jest, działająca od 2005 roku, polska firma FAKRO – producent okien dachowych.

 
WYNIKI FINAŁU XLV EDYCJI TURNIEJU „ZŁOTA KIELNIA”    –   TUTAJ

 

 

Szkoda, że wśród laureatów zabrakło uczniów z Łodzi. Jedynymi uczestnikami Turnieju (startowali w dwu kategoriach)  byli uczniowie ZSZ, działającej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 15 w Łodzi. W załączonych plikach można zobaczyć,  jakie zajęli miejsca i ile zdobyli punktów:

 

> Monter suchej zabudowy  –  plik PDF
> Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich  –  plik PDFZostaw odpowiedź