W miniony wtorek, 14 czerwca 2016 roku, w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyło się kolejne – już XXX Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Od czasu jego powstania – organizowane jest przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi, wcześniej – przez Wojewódzkie Centrum Kształcenia Praktycznego w Łodzi, a jeszcze wcześniej przez Zespół Nauczycieli Kształcenia Zawodowego IKN WDN w Łodzi – zawsze z inicjatywy i pod kierunkiem dyrektora mgr inż. Janusza Moosa.
Założonymi celami tego przedsięwzięcia było:
> Upowszechnienie na forum łódzkim i regionalnym osiągnięć innowacyjnych firm, instytucji, pracodawców, liderów edukacji, szkół, twórczych nauczycieli, uczniów;
> Rozbudzenie zainteresowania problematyką kształcenia dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym edukacją zawodową;
> Pokazanie potencjału rozwojowego, w tym intelektualnego środowiska oświatowego, a także sposobów radzenia sobie z jego problemami i wyzwaniami;
> Zapoznanie uczestników spotkania z wytworzonymi innowacjami, nadanie tytułów i certyfikatów, wręczenie nagrody – statuetki „Skrzydła Wyobraźni”.
Przed przybyłymi na tę galę do Pałacu I. Poznańskiego, którzy wypełnili do ostatniego miejsca wspaniałą Salę Lustrzaną, wystąpił – jak zawsze na tej gali – dyrektor ŁCDNiKP Janusz Moos, który powitał wszystkich zgromadzonych, ze szczególnym pietyzmem witając VIP-ów – z Łódzkim Kuratorem Oświaty Grzegorzem Wierzchowskim i wiceprezy- dentem M. Łodzi Tomaszem Trelą na czele, który w krótkim wystąpieniu wyraził swe uznanie i podziw dla licznych działań w obszarze innowacji w edukacji, podejmowanych przez pracowników ŁCDNiKP i jego dyrektora Janusza Moosa, „bez którego nie byłoby tych podsumowań”.
Następnie ponownie wystąpił dyr. Moos, który w swym długim i przepełnionym niezliczonymi faktami i danymi statystycznymi przemówieniu, które było prezentacją rocznego „urobku” działań kierowanej przez niego instytucji, podsumował tak naprawdę nie tyle „ruch innowacyjny”, co pracę ŁCDNiKP.
Następnie przystąpiono do ogłaszania laureatów i wręczania certyfikatów kolejnych tytułów, przyznawanych, na podstawie nieupublicznionych reguł, przez nieznaną co do jej składu kapitułę przyznającą te wyróżnienia.*
W związku z tym, że wszystkie kolejne gale owych dorocznych podsumowań odbywają się według tego samego schematu, rezygnujemy z dokładnego relacjonowania tego wydarzenia. Że opinia ta pokrywa się z prawdą można sprawdzić, zapoznając się z naszymi relacjami z XXVIII i XXIX Gali, zamieszczanych w poprzednich latach – TUTAJ i TUTAJ.
Fotoreportaż – subiektywny i trochę „po znajomości”
Wręczanie certyfikatów tytułu TALENT UCZNIOWSKI
W oczekiwaniu na wręczenie certyfikatów tytułu NAUCZYCIEL INNOWATOR
Laureaci tytułu MÓJ MISTRZ z certyfikatami
‚
Wręczanie certyfikatów tytułu „KREATOR KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH”
Z certyfikatami tytułu „ORGANIZATOR PROCESÓW INNOWACYJNYCH”
Po wręczeniu certyfikatów tytułu „KREATOR KOMPETENCJI ZAWODOWYCH”
Z Certyfikatami tytułu „PARTNER PRZYJAZNY EDUKACJI”
„KREATORZY INNOWACJI” w oczekiwaniu na certyfikaty
Laureaci tytułu „MULTIINNOWATOR” z certyfikatami
Z certyfikatami tytułu „AMBASADOR INNOWACYJNYCH IDEI I PRAKTYK”
„MISTRZOWIE PEDAGOGII” z certyfikatami
Certyfikowani „AFIRMATORZY RUCHU INNOWACYJNEGO”
Uroczyste wręczanie statuetek „SKRZYDŁA WYOBRAŹNI”
Poza wymienionymi powyżej, zostały jeszcze wręczone certyfikaty w następujących kategoriach:
> „LIDER W EDUKACJI”
> „LIDER SZKOLNEGO DORADZTWA ZAWODOWEGO”
Tekst i zdjęcia
Wodzisław Kuzitowicz
P.s.
Autor dziękuje organizatorom za nadesłanie
imiennych wykazów laureatów tytułów honorowych
i osób odznaczonych statuetkami „Skrzydła Wyobraźni”.
W najbliższym felietonie podzielę się
moimi opiniami o tym wydarzeniu. [WK]
*Na oficjalnej stronie ŁCDNiKP nie ma zakładki, która odsyłała by do regulaminu przyznawania tych certyfikatów ani wykazu osób, wchodzących w skład kapituły, która je przyznaje.