Wczoraj, t.zn. 15 czerwca, jak co roku, w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich odbyła się już XXIX Gala „Podsumowanie ruchu innowacyjnego w edukacji”, tradycyjnie organizowana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, przebiegając według od lat wypracowanej „liturgii”, której jedynym „celebransem” jest dyrektor ŁCDNiKP – Janusz Moos.

 

DSC08561

 

Właściwie nie ma sensu pisanie kolejnej relacji, wystarczy przeczytać te z minionych lat. [Zobacz te z roku 2013 i 2014] Jedyne co jest zmienne, i to nie we wszystkich przypadkach, to wykazy osób i instytucji, które otrzymują certyfikaty i statuetki w licznych kategoriach, grupujących tych, których działalność innowacyjną uznano w danym roku za godną wyróżnienia.

 

DSC08556

 

Jak zawsze gości powitał i referat o osiągnięciach kierowanej przez siebie placówki wygłosił dyrektor ŁCDNiKP Janusz Moos, wyszczególniając ważniejsze innowacje realizowane w roku szk. 2014/2015

 

 

Następnie przez prawie 2 godziny trwało wręczania certyfikatów i statuetek, przerywane występami artystycznymi uczniów, nauczycieli i studentów łódzkich szkół i uczelni muzycznych.

 

Wykaz tytułów i osób certyfikowanych

 

Oto fotorelacja, trochę subiektywnie skonstruowana, ukazująca laureatów wybranych kategorii wyróżnień, którymi honorowano uczniów, nauczycieli i dyrektorów przedszkoli i szkół – wbrew temu, że formalnie ŁCDNiKP jest jedynie placówką łódzka – działających nie tylko na terenie miasta Łodzi. Wyróżnienia odbierali także przedstawiciele instytucji, przedsiębiorstw i uczelni wyższych, których wkład w łódzką edukację w tej formie uhonorowano.

 

 

TALENT UCZNIOWSKI

 

DSC08577 Talent uczniowski

 

DSC08578 Talent ucz

Laureaci ze szkół podstawowych: (od lewej) B. Cichawa, K. Tokarski, P. Szulc

 

 

MÓJ MISTRZ

 

DSC08579 Mój mistrz

 

 

NAUCZYCIEL INNOWATOR

 

DSC08582 N innowator

 

 

DSC08584 N innowator

 

 

LIDER EDUKACJI

 

DSC08588 Lider edukacji

 

DSC08591Lider edukacji

 

 

ORGANIZATOR PROCESÓW EDUKACYJNYCH

 

DSC08597 organiz proc eduk

 

 

ORGANIZACJA INNOWACYJNA

 

DSC08599 Organizacja innowacyjna

 

 

KREATOR KOMPETENCJI ZAWODOWEJ

 

DSC08604Kreator kompet  zawodowych

 

 

 KREATOR KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH

 

DSC08611 Kreator kopet społecznych

 

 

LIDER ORGANIZACJI UCZĄCEJ SIĘ

 

DSC08613 Lider organizacji uczącej się

 

 

Kulminacją uroczystości było wręczenie statuetek tytułu „Lider Wyobraźni” Otrzymała go, m. in. prof. Maria Dudzikowa – emerytowany prof. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, wiceprzewodnicząca Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

 

 

DSC08620

 

 

 

Statuetki otrzymali także znani łodzianie: Krzysztof Cwynar – prezes Stowarzyszenia Studio Integracji w Łodzi i Marcel Szytenchelm dyrektor artystyczny Studia Teatralnego „Słup”.

 

 

DSC08622 Skrzydła wyobr

 

 

DSC08624

Pozostali laureaci tytułu „Skrzydła Wyobraźni”

 

 

Na zakończenie głos zabierali goście honorowi. Wystąpiła także laureatka „Skrzydeł Wyobraźni” – prof. Maria Dudzikowa, która dziękując za wyróżnienie, podzieliła się refleksjami wokół pojęcia-idei skrzydeł, rozumianego jako metafora rozwoju i wolności. Zacytowała m.in. fragment „Twierdzy” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego: „Odrodzę się piękniejszy od skrzydła…” Jednak najbardziej inspirującym może okazać się cytat z piosenki, którą wnuczka Pani Profesor ułożyła, gdy była uczennicą pierwszej czy drugiej klasy podstawówki:

Szkoła, szkoła , szkoła,
to wielka stodoła.
Tam dzieciaki z ptaków
przerabia się w ślimaków

 

 

Tekst i zdjęcia: Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź