Łódzki Kurator Oświaty Janusz Brzozowski, w towarzystwie Pani Dyrektor XVIII LO Moniki Antosiak, podczas wystąpienia na obchodach 70-lecia XVIII LO im. J. Śniadeckiego w Łodzi

 

 

Niezwykły klimat tworzą tu nauczyciele – jubileusz XVIII LO w Łodzi

 

To wyjątkowa szkoła. Nie tylko poprzez zajęcia przeprowadzane także poza szkolnymi ławkami, ale przede wszystkim dzięki pracującym tu nauczycielom i pracownikom, którzy wspólnie z panią dyrektor bardzo wspierają swoich uczniów, tworzą im możliwości do nauki i rozwijania pasjipodkreślił kurator Janusz Brzozowski podczas uroczystości 70-lecia XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi.

 

W spotkaniu wzięła udział wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, przedstawiciele urzędu miasta i rady miejskiej w Łodzi a także m.in. reprezentanci służb: policji, wojska, jednostek specjalnych, z którymi współpracuje szkoła i działające tu klasy mundurowe. Święto szkoły zgromadziło też licznie absolwentów* i emerytowanych nauczycieli.

 

Jubileusz XVIII LO to swoista podróż w czasie, od pierwszych lat istnienia, przez postaci wybitnych nauczycieli, dyrektorów, działające tu drużyny harcerskie i uczniowskie spółdzielnie, aż po współczesność, gdy całkowicie zmienił się profil szkoły i powstały klasy mundurowe.

 

W czasie uroczystego apelu wspomnieniami dzielili się nie tylko uczniowie, nauczyciele i dyrektor Monika Antosiak. Niezwykle wzruszające były świadectwa absolwentów, którzy odwoływali się do wypracowanych przez lata tradycji i wzorców szkoły. Były też podziękowania – wojskowym i policjantom, którzy pomagają i wspierają klasy mundurowe. I gratulacje kierowane do tworzących społeczność szkolną: grona pedagogicznego, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. – Dziękuję za klimat tej szkoły i okazywane tu serce mówił Łódzki Kurator OświatyTo one sprawiają, że uczniowie swoim zaangażowaniem i postawą dają powód do dumy – dodał.

 

Znakiem firmowym XVIII Liceum Ogólnokształcącego od kilkunastu lat są klasy z profilem policyjno-prawnym objęte patronatem Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Powstały także klasy z programem wojskowym. Dzięki temu liceum wypracowało sobie dobrą pozycję na mapie szkół średnich Łodzi.

 

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

x          x          x

 

 

Redaktor „Obserwatorium Edukacji” – Włodzisław Kuzitowicz, jako absolwent XVIII LO – matura 1963 –  podczas wspominania pewnego wydarzenia z czasu, gdy był uczniem taj szkoły

 

 

 

*Skoro w informacji ŁKO o tym jubileuszu zamieszczono zdjęcie, na którym utrwalono moje okolicznościowe wystąpienie podczas oficjalnej uroczystości 70-lecia XVIII LO, postanowiłem poinformować Czytelniczki i Czytelników OE, że uczestniczyłem w tej uroczystości w roli absolwenta sprzed 61 lat! Zdjęcie upamiętnia moje wystąpienie przed uczestnikami tego spotkania, w którym wspominałem bardzo ciekawe wydarzenie, jakie było moim udziałem w środę 15 sierpnia 1962 roku, kiedy podczas wakacji przyszedłem do szkoły, aby podlać zgromadzone na ten  czas w pracowni biologicznej kwiaty doniczkowe.

 

Już raz wspominałem ten, zapamiętany przeze mnie na całe życie, epizod – w zamieszczonym na OE 14 sierpnia  2016 roku  felietonie nr 134.zatytułowanym  „O tym, jak pamięć prawdziwej historii trwa na przekór systemom”. 

 

Można ten tekst przeczytać  –    TUTAJ

 

Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź