Foto: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/

 

Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Ostrowa Świętokrzyskiego.

 

Zaczniemy od cytatu z portalu D0Rzeczy:

 

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim mieli dostać piątki z historii, jeśli wezmą udział w partyjnym wiecu z udziałem premiera Mateusza Morawickiego.

 

O sprawie poinformowało lokalne Radio Ostrowiec. Rozgłośnię zaalarmowali sami uczniowie.

 

Tomasz Kwiatkowski, nauczyciel historii i społeczeństwa, a zarazem wicedyrektor liceum w Ostrowcu, tłumaczył w rozmowie z radiem, że nie pamięta, „czy to miały być piątki, czy jakiś inny sposób wyróżnienia”. – Być może miała być to ocena za aktywność, a nie za wiedzę – stwierdził.[…] Źródło: www.dorzeczy.pl ]

 

 

Choć całe zdarzenia miało miejsce w minioną sobotę, zdecydowaliśmy się do niego wrócić dzisiaj, pod wpływem obejrzanego wczorajszego programu „Kropka nad i”, w którym nawet tej klasy dziennikarka jak Monika Olejnik wykazała, że „wie, że gdzieś dzwonią, ale nie wie w którym kościele”. (Posłuchaj od 8’50” nagrania)

 

 

Dlatego uznaliśmy potrzebę „fachowego” uporządkowania tych informacji, a zaczniemy od źródłowego przedstawienia tego, co ujawniło Radio Ostrowiec, a która to wiadomość stała się kamykiem, uruchamiającym lawinę news’ów. Oto fragment tej wiadomości:

 

 

Tomasz Kwiatkowski, który jest jednocześnie nauczycielem Historii i Społeczeństwa, przyznaje, że uczniom mówił o wizycie premiera i zaznacza, że podkreślił dobrowolność uczestnictwa w tym spotkaniu. Początkowo twierdził, że piątek nie obiecywał.

 

W tej chwili nie pamiętam, jaki był tok tej rozmowy, ale być może powiedziałem coś o wyróżnieniu uczniów, którzy przyjdą na spotkanie. Nie pamiętam w tej chwili, czy to miały być piątki, czy jakiś inny sposób wyróżnienia. Być może miała być to ocena za aktywność, a nie za wiedzę – tłumaczy.

 

Dopytywany wyjaśnia, że o wizycie premiera poinformował uczniów wszystkich klas, a piątkę jednak obiecał, ale tylko uczniom jednej klasy, w której uczy Historii i Społeczeństwa.Byłem w klasach, informowałem o przyjeździe premiera, informowałem o możliwości przyjścia na to spotkanie i uznałem, że jeśli będą aktywni to chciałbym to jakoś docenić – uzasadnia.[…]

 

O ocenę sytuacji, gdzie za udział w spotkaniu z premierem rządu otrzymuje się ocenę z wiedzy chcieliśmy zapytać Dariusza Kaszubę, dyrektora I LO, a jednocześnie kandydata na prezydenta Ostrowca z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Za pośrednictwem wiadomości sms poinformował, że jest poza Kielcami i zapewnił, że oddzwoni, gdy wróci do Ostrowca.[…]

Źródło: www.radioostrowiec.pl]

 

Trochę więcej o samym spotkaniu z premierem Morawieckim można dowiedzieć sięz informacji „Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wsparł kandydata na prezydenta Dariusza Kaszubę”, zamieszczonej na stronie Echo Dnia Świętokrzyskie. Oto fragmenty tego tekstu:

 

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał w sobotę wieczorem do Ostrowca Świętokrzyskiego, w ramach kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. […]

 

 

Spotkanie z działaczami Prawa i Sprawiedliwości oraz mieszkańcami zostało zorganizowane w hali sportowej Zespołu Szkół numer 1. Tam uczestnikom rozdano biało – czerwone chorągiewki oraz tablice z hasłem „Polska jest jedna”. […]

 

Foto:www.echodnia.eu/swietokrzyskie/

 

Sądząc po prezentowanych zdjęciach niewielu uczniów 1. LO w przyszło tam po obiecaną piątkę.

 

Głos zabrał także Dariusz Kaszuba, który apelował do ostrowczan o liczny udział w wyborach. Na scenę weszli ostatecznie wszyscy kandydaci do sejmiku, rady miasta i rady powiatu, zajmujący miejsce pierwsze. Starosta Zbigniew Duda wręczył premierowi okolicznościową filiżankę na 100 – lecie niepodległości, wykonaną w Zakładach Porcelany Ćmielów.

 

Foto: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/

 

Po oficjalnej części Mateusz Morawiecki jeszcze przez dłuższy czas rozmawiał z uczestnikami spotkania, robił sobie z nimi zdjęcia. Nie wszyscy chętni mogli jednak w tym wydarzeniu uczestniczyć. Ze względów bezpieczeństwa, przed halą pozostało około 20 osób, które przyszły na spotkanie po jego rozpoczęciu.

Źródło: www.echodnia.eu/swietokrzyskie

 

Zacytujemy jeszcze fragment informacji ze strony TVN24, który wyjaśni „łańcuszek powiązań motywacyjnych”, jakiego przykladem jest ten incydent nie tylko nieetycznego, ale naszym zdaniem pozaprawnego używania przez nauczyciela, ale i wicedyrektora tej szkoły, przedmiotowej oceny szkolnej do zachęcenia uczniów do udziału w kampanii wyborczej dyrektora ich szkoły:

 

Dyrektor liceum – kandydat PiS Dyrektor I LO w Ostrowcu – Dariusz Kaszuba, jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowca. Podczas spotkania w sobotę premier udzielił mu poparcia. – Stawiamy na dynamicznych, uczciwych, skutecznych, sprawnych, rzetelnych menadżerów, sprawnych działaczy samorządowych, na gospodarzy takich jak pan Dariusz Kaszuba, który będzie najlepszym gospodarzem tutaj w Ostrowcu Świętokrzyskim – powiedział Morawiecki. [Źródło: www.dorzeczy.pl]

 

 

Komentarz redakcji:

Nasi czytelnicy sami wyłapali nieścisłości w tekstach pisanych przez „niefachowców z branży”, takie jak „nauczyciel historii i społeczeństwa”, „piątki z hitorii”. Nas zastanowiło co innego.

 

Jak uzasadniałby tę „korupcyjną” propozycję nauczyciel przedmiotu WOS, gdyby jego dyrektorem – sprawującym w szkole nadzór pedagogiczny – nie był kandydat na prezydenta, popierany przez PiS, gdyby kuratorem w Kielcach nie był powołany na to stanowisko przez minister Zalewską?

 

Dotarliśmy na stronie 1. LO w Ostrowcu do Statutu tej szkoły, a w nim do rozdziałów dotyczących szkolnego systemu oceniania. Zobaczcie sami – TUTAJ – Fragment Statutu   [WK]Zostaw odpowiedź