Wczoraj zabrzmiały w łódzkich szkołach ostatnie dzwonki. Zaczęły się ferie zimowe. Znakomita część uczniów łódzkich szkół albo w ogóle nie wyjeżdża w tym czasie poza miasto, albo tylko część ferii spędzi na zimowiskach lub wczasach z rodzicami. Choć dzisiejszy dodatek łódzki „Gazety Wyborczej”,  tytułem wywiadu z Magdaleną Śniegulską – psycholo- giem dziecięcym ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – lansuje tezę, że „Nuda też jest potrzebna”, to my jednak oddamy głos przedstawicielom władz miasta i licznych instytucji miejskich, którzy już 26 stycznia poinformowali o ofercie zajęć, przygotowanych dla dzieci i młodzieży na okres od 2 do 13 lutego. Oto obszerne fragmenty komunikatu z tamtego spotkania informacyjnego:

 

W akcję „Ferie z Łodzią 2015″ włączyło się kilkadziesiąt miejskich instytucji, w tym szkoły, muzea, biblioteki, teatry czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ten ostatni, oprócz darmowych zajęć sportowych, przygotował również specjalną cenę za wstęp na swoje lodowiska – po okazaniu legitymacji szkolnej wyniesie ona jedynie 2 zł. – Z organizowanych przez nas zajęć będzie mogło skorzystać niemal dwa razy więcej uczniów niż przed rokiem, bo aż 1200 – poinformował dyrektor MOSiR Radosław Podogrocki.

 

[Przeczytaj i podziel się ze znajomymi, którzy mają dzieci w wieku szkolnym.]

 

W tym roku, wychodząc naprzeciw prośbom rodziców, zajęcia organizowane przez szkoły są otwarte, co oznacza, że każdego dnia mogą w nich uczestniczyć różne grupy dzieci. Obecnie zapisanych jest już 1590 uczniów, ale liczba ta wciąż rośnie. – Obejmiemy opieką każde dziecko, które się do nas zgłosi – zadeklarowała Dorota Gryta, wicedyrektor Wydziału Edukacji.

 

Dziesiątki warsztatów plastycznych, lekcji muzealnych, bibliotecznych i historycznych przygotowały instytucje nadzorowane przez Wydział Kultury. – W sumie nasza oferta obejmuje ok. 155 zajęć dla dzieci w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami – mówiła dyrektor Joanna Ossowska-Struszczyk.

 

Marek Jakubowski z Zielonej Łodzi przypomniał, że w dni powszednie wstęp do zoo, palmiarni i ogrodu botanicznego w okresie ferii jest bezpłatny dla osób do 16 roku życia. Zaprezentował również szereg interesujących zajęć prowadzonych przez te trzy instytucje. – Staraliśmy się przygotować bardzo różnorodną ofertę, tak by uczniowie mieli możliwość wyboru i dużo ciekawych wspomnień po feriach w mieście – podsumował wiceprezydent Tomasz Trela.

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Ferie na sportowo

 

 

Poniżej prezentujemy pełną listę feryjnych atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje, i nie tylko:

 

Wykaz szkół i placówek pozaszkolnych organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania w okresie ferii zimowych 2015 r.

 

Ferie ze specjalistami” – w poradniach psychologiczno-pedagogicznych

 

Ferie z MOSiR

 

Oferta placówek kultury

 

Ferie z „Zieloną Łodzią”:

> W Ogrodzie Botanicznym

> W zoo

> W Palmiarni

 

 

Inne:

 

Półkolonie RoboCamp organizowane przez Uniwersytet Łódzki
Warsztaty dziennikarskie dla uczniów organizowane przez Społeczną Akademię Nauk

 

Propozycje „Radia Łódź”

 

Ferie pełne atrakcji dla pasażerów Łódzkiej Kolei AglomeracyjnejZostaw odpowiedź