We wczorajszym felietonie napisałem:

 

Owe „pierwsze czytania” odbyły się w środę 15 kwietnia. Do dzisiaj nie zamieszczono na stronie Sejmu stenogramu z tego posiedzenia – nie możemy więc sprawdzić, czy owe 5 minut na przedstawienie projektu mieli wszyscy przedstawiciele komitetów owych inicjatyw ustawodawczych, w tym pani Kaja Godek, czy ten limit przestrzegano jedynie wobec prezesa Broniarza.”

 

Dziś na stronie Sejmu zamieszczono stenogram wystąpień pierwszego dnia 10. posiedzenia IX kadencji. Postanowiłem, choć w części, wzbogacić zawarte we wczorajszym felietonie informacje. Zacznę od wystąpienia Prezesa Sławomira Broniarza:

 

Najpierw skreen stenogramu z jego początkowym fragmentem:

 

 

Zainteresowanych większą dawką informacji odsyłam do pliku pdf, w którym zacytowałem większą część tego wystąpienia oraz zamieściłem link do stenogramu (od s. 21.) na stronę Sejmu – TUTAJ

 

 

Ale nie mogłem sobie odmówić zademonstrowania tych fragmentów stenogramu, które są zapisem swoistej walki Kaji Godek z wicemarszałkinią Sejmu Małgorzatą Gosiewską o zezwolenie jej na kontynuowanie wystąpienia, pomimo przekroczeniu limitu 5 minut:

 

 

 

 

Jestem pod wrażeniem determinacji obu pań….

 

 

*Aneks ten opatrzyłem cyfrą 1, gdyż po pojawieniu się stenogramu z drugiego dnia obrad zamieszczę Aneks 2.

 

 

Wodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź