Foto: W.Kusiński/PR [www.polskieradio.pl]

 

Marcin Smolik – od od grudnia 2013 p.o., a od lipca 2014 – nieprzerwania – dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

 

 

Dziś na stronie „Głosu Nauczycielskiego” zamieszczono informację o wystąpieniu dyrektora CKE Marcina Smolika w Polskim Radiu 24. Oto treść tej informacji:

 

Na tę chwilę czasowe zawieszenie zajęć w szkołach nie wpływa na terminy egzaminów; jeśli jednak przedłuży się do okresu poświątecznego, trzeba będzie te terminy przesunąć – poinformował w środę dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik.

 

W Polskim Radiu 24 dyrektor CKE ocenił, że jeśli okaże się, że zawieszenie zajęć w szkołach potrwa do końca marca czy nawet do świąt, nie będzie potrzeby przesuwania terminu egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. Jeśli jednak przerwa w chodzeniu do szkół przedłuży się do okresu poświątecznego, trzeba będzie terminy przesunąć. Przypomniał, że specustawa dot. przeciwdziałania szerzeniu się COVID-19 daje ministrowi edukacji prawo do zmiany organizacji roku szkolnego, w tym terminów egzaminów.

 

Kwestia samego przesunięcia terminów nie jest szczególnie skomplikowana technicznie. – Wszystkie harmonogramy są powyznaczane, cała ścieżka: jak egzamin przebiega, kiedy jest sprawdzany, kiedy przekazywane są dokumenty uczniom. W zależności od tego, o ile to przesunięcie byłoby konieczne – jeżeli byłoby konieczne – trzeba by było odpowiednio modyfikować całą ścieżkę, albo skracając pewne okresy – jeśli jest to możliwe, albo być może wydłużając rok szkolny – poinformował Smolik. Jednocześnie zastrzegł, że na razie są to czyste dywagacje i takiej potrzeby nie ma.

 

Źródło: www.glos.pl

 

 

Więcej o wystąpieniu dyrektora Smolika na stronie PolskieRadio.pl: „Dyrektor CKE: na dziś nie ma w planach przesunięcia terminów egzaminów” – TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź