Oto obszerne fragmenty bogato ilustrowanej (foto, film) informacji, którą dzisiaj (24 sierpnia 2023 r.) znaleźliśmy na internetowej stronie łódzkiego dziennika „Express Ilustrowany”:

 

Foto: Grzegorz Gałasiński

 

 

Najnowocześniejsze centrum logistyczne i kino – dużo nowości w szkole przy ulicy Żeromskiego w Łodzi

 

[…]

 

Nowości na nowy rok szkolny w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi.  Młodzież, która po wakacjach wróci do Technikum nr 19 oraz słuchacze szkół w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego w Łodzi będzie zaskoczona zmianami. […]

 

Tuż za zabytkowymi drzwiami nasi uczniowie zobaczą nowocześnie zaaranżowane przeszklone wejście ze stanowiskiem portiera, który na pewno powita ich z uśmiechemmówi Dominika Walicka, dyrektor CKZiU.

 

Foto: Grzegorz Gałasiński

 

 – Udało nam się tu połączyć historię ze współczesnością. I to właśnie jest idea tej szkoły. Jej historia w budynku przy Żeromskiego sięga początku XX wieku – w 1903 roku zaczęła funkcjonować tu Łódzka Szkoła Rękodzielniczo-Przemysłowa. Wówczas rozwijał się w mieście przemysł włókienniczy. […] Dziś ten profil kontynuowany jest w zawodach technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych oraz rękodzielnik wyrobów dekoracyjnych. Nie są to jednak wiodące profile kształcenia.Zdecydowanie większe zainteresowanie budzą inne zawody, które można tu zdobyć: spedytor, logistyk, informatyk, analityk, fotograf, weterynarz.

 

Nowoczesne pracownie w zabytkowych murach  Centrum multimedialne, informatyczne, logistyczne…

 

W trakcie modernizacji jest szkolna biblioteka. Książki będą w niej dostępne na otwartych regałach, a pośrodku stanie centrum multimedialne. W pomieszczeniu obok powstaje kino „na zielonej trawce” – cała podłoga zostanie nią wyłożona. Wnętrze będzie sprzyjać relaksowi, spotkaniom, dyskusjom. Powstały też dwie supernowoczesne sale do kształcenia zawodowego. Pierwsza z nich to pracownia informatyczna, w której mogą odbywać się nie tylko lekcje, ale też egzaminy zewnętrzne. Druga pracownia to prawdziwe centrum logistyczne, jakiego nie ma żadna szkoła średnia w kraju. Jest wyposażone doskonale, można w nim się poczuć tak jak w rzeczywistych warunkach w magazynach czy centrach logistyczno-spedycyjnych.

 

To jedyne i najnowocześniejsze centrum – podkreśla dyrektor Dominika Walicka. – Uczniowie mogą korzystać tu między innymi z symulatora wózka widłowego oraz okularów VR. Takie centrum posiada tylko Politechnika Bydgoska i właśnie my. Wyposażenie jej kosztowało 400 tysięcy złotych. Pozostałe inwestycje w szkole to kolejnych 400 tysięcy złotych.

 

 

 

Źródło: www.expressilustrowany.pl

 

 

 

Z naszej strony uzupełnimy tę informacje przypomnieniem innej – zamieszczonej na OE 21 czerwca br: W Łodzi powstanie BCU dla zawodów włókienniczych i tekstylnych. Bo to wtedy upowszechniliśmy wiadomość, że w CKZiU będzie zlokalizowane – za 13 milionów zl – Branżowe Centrum Umiejętności dla branży włókienniczo-tekstylnej. [WK]

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź