W niedzielę 6 marca 2022 r. na portalu „SUPERBELFRZY” zamieszczono materiał Zyty Czechowskiej, zatytułowany „Materiały dla uczniów z Ukrainy w języku ukraińskim”. Postanowiliśmy go udostępnić także na naszej stronie:

 

 

Wielu z nas nauczycieli, rodziców, osób działających na rzecz oświaty zastanawia się jak wesprzeć dzieci przybyłe z Ukrainy. Zastanawiamy się, czy w tym trudnym dla nich czasie, w którym czują strach, lęk, pustkę i przeżywają okrucieństwo, które ich spotkało potrzeba im teraz normalności. Oprócz tego, że potrzebują tego, by być z nimi, naszego towarzyszenia, przewodnictwa, słuchania, przytulania, za jakiś czas być może będzie trzeba zaoferować im coś, co przekieruje ich uwagę i da poczucie chociaż namiastkę normalności. Tą znaną rzeczywistością, która paradoksalnie może stać się im bliska i dać poczucie bezpieczeństwa jest nauka, szkoła, znane bajki, filmy, książki. Dlatego, warto abyśmy wiedzieli gdzie szukać wirtualnych zasobów i materiałów, które pomogą w zagospodarowaniu czasu, uspokoją, przekierują uwagę.

 

Przygotowałam w tym celu kolekcję takich materiałów na wakelet. Jeśli znacie strony, aplikacje, programy, miejsca w sieci, które mogą przydać się dzieciom i rodzicom z Ukrainy, to możecie dodać je do wakelet.

 

Link do kolekcji z edycją  TUTAJ

 

 

Więcej materiałów znajduje się  TUTAJ

 

 

Źródło: www.superbelfrzy.edu.pl

 Zostaw odpowiedź