Wojewódzkie konkursy przedmiotowe zorganizowało łódzkie Kuratorium Oświaty we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Rywalizowało w nich prawie dwa tysiące gimnazjalistów. Dziś uroczyście podsumowano je w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi.

 

 Gimnzjaliści 1

 

Gimnazjaliści rywalizowali w 14 konkursach. Każdy dotyczył innego przedmiotu. Finalistami i laureatami zostało w sumie 373 uczniów. – Poprzeczka była zawieszona wysoko, ale wiedza i umiejętności, które zdobyliście zaowocują kolejnymi sukcesami na olimpiadach – gratulował zwycięzcom Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński.

 

 

Gimnazjaliści 0

 Łódzki Kurator Oświaty dr Jan Kamiński wręcza nagrody laureatom

 

 

Kamil Chrustowski z Gimnazjum nr 26 w Łodzi został laureatem konkursu historycznego. Przeszłością pasjonuje się od szkoły podstawowej. Fascynuje go Napoleon, ciekawi średniowiecze i oświecenie. – Historia pomaga zrozumieć świat – mówił tuż po odebraniu dyplomu i nagrody.

 

Piotr Baleja z Pijarskiego Gimnazjum w Łowiczu zdobył tytuł laureata w konkursie z języka rosyjskiego i tytuł finalisty w konkursie z wiedzy o społeczeństwie. – To również sukces moich nauczycieli, także tych ze szkoły podstawowej – podkreślił gimnazjalista. – Nikt nie zostaje laureatem czy finalistą z marszu. Na taki tytuł trzeba solidnie zapracować, poświęcić wolny czas – mówił Dariusz Płocki, nauczyciel języka polskiego z gimnazjum Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego, który przygotował do konkursu laureatkę Katarzynę Skrzypek.

 

 Gimnazjaliści 3

 

Gimnazjaliści 2

 

Wyróżnieni gimnazjaliści otrzymali pięknie wydane albumy, przewodniki i słowniki. Finalistom konkursów łatwiej będzie się dostać do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej, bo – oprócz książek – dostali dodatkowe punkty w rekrutacji. Laureaci muszą tylko wybrać szkoły, a miejsca w nich będą mieć zagwarantowane. […]

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

Opracował Włodzisław KuzitowiczKomentarze niedostępne