Od poniedziałku do piątku grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi, zamiast w czasie ferii oddawać się relaksowi, w ramach inicjatywy „Zwolnieni z Teorii”, realizuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim projekt „Szczypta Kultury”. Jego beneficjentami są dzieci ze szkół podstawowych z tego podłódzkiego miasta. Oto fragmenty informacji o tym projekcie, jaka została zamieszczona na portalu dla praktyków i animatorów kultury „Platforma Kultury”:

 

W ramach inicjatywy „Zwolnieni z Teorii”, grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi pragnie zaprosić wszystkich najmłodszych na ferie z kulturą w Konstantynowie Łódzkim. […] W ramach prowadzonych warsztatów zainteresowane osoby poznają regionalne tańce, różne formy tworzenia dzieł plastycznych, produkcję filmu “od kuchni” oraz sprawdzą się na deskach teatru. Jednym z głównych celów programu jest pokazanie młodzież, jak wiele możliwości i rodzajów spędzania wolnego czasu oferuje Łódź i jej okolice. […]

 

 Szczypta

 

Jako grupa łódzkich licealistów, działających na zasadach non-profit, chcemy zarazić pozytywną energią jak największe grono osób, dlatego przewidzieliśmy warsztaty dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat, które uczą się w szkole podstawowej, ale również specjalnej, tak aby dotrzeć również do osób, które mają najmniejszy kontakt z inicjatywami artystycznymi i najmniejsze możliwości udziału w zajęciach z różnych dziedzin kultury. Jeśli tylko się uda, odwiedzimy również pobliskie domy dziecka, aby i tam pokazać, że każdy może spełniać marzenia i rozwijać swoje pasje. Przygotowujemy się do przeprowadzenia zajęć, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Uczestnicy wezmą udział w treningach tańca irlandzkiego, nowoczesnego, towarzyskiego oraz tańca brzucha, poznają kilka autorskich piosenek organizatorów, dowiedzą się jak w łatwy i zabawny sposób improwizować na scenie teatralnej oraz samodzielnie stworzą tła do nagrywanego później filmu.

 

Podsumowaniem projektu będzie film odtworzony na dużym ekranie. Scenariusz zostanie napisany przez organizatorów, a w główne role wcielą się wszyscy uczestnicy,[… ]

 

Cała informacja Ferie ze Szczyptą KulturyTUTAJ

 

Źródło: www.platformakultury.pl

 

Dzisiaj w łódzkim dodatku „Gazety Wyborczej” można znaleźć relację Karoliny Tatarzyńskiej pt. „Licealiści z „Kopra organizują bezpłatne ferie dla dzieci”. Oto jej fragment:

 

Projekt „Szczypta kultury” wymyśliło pięcioro licealistów z „jedynki”. Oprócz Oli, Patryka i Marcina za jego powstanie odpowiadają również Paulina Kubicz i Justyna Kuszewska. Większość z nich to uczniowie klasy maturalnej o profilu mat.-hist.-geogr. Jedynie Justyna jest pierwszoklasistką z biol.-chem. Pięcioosobową ekipę wspiera jeszcze kilka koleżanek z tego samego ogólniaka. – We wrześniu usłyszeliśmy o akcji „Zwolnieni z teorii”. To ogólnopolski konkurs zachęcający młodzież do tworzenia projektów społecznych. Miesiąc później zebraliśmy grupę chętnych, a później spisaliśmy nasz pomysł – opowiadali organizatorzy.

 

Cała relacja, wraz z bogatą galerią zdjęć – TUTAJ

 

Źródło: www.lodz.gazeta.pl

 

Więcej informacji i zdjęć na  facebook’owym  fanpage’u  „Szczypta Kultury”

 

Można także obejrzeć filmik, zamieszczony na facebook’owym profilu Aleksandry Manieckie j –   TUTAJZostaw odpowiedź