Dzisiaj rano minister Anna Zalewska była gościem TVN24 w programie „Jeden na jeden”. Zapis jego fragmentów można przeczytać na stronie tej stacji, w materiale zatytułowanym :„Czy kiedy przyjęłam nazwisko męża, przestałam istnieć?” Oto fragmenty tej publikacji:

 

 

Nie likwidujemy gimnazjów, przekształcamy je. […] Jak podkreślała, przekształcenie gimnazjów to przekształcenia w szkołę podstawową, w liceum ogólnokształcące, w branżową szkołę lub też technikum. – Nie likwidujemy gimnazjów, przekształcamy je – mówiła. – Czy kiedy przyjęłam nazwisko męża, przestałam istnieć? – pytała. – Straciłam swoje panieńskie nazwisko. Tutaj mówimy tylko o nazwie – zaznaczyła. Jak dodała, rząd cały czas mówi o przekształceniach. – Rzadko mówimy o wygaszaniu – mówiła szefowa MEN. – Będziemy pilnować, żeby tak się stało (…). Kuratorzy, wizytatorzy i wojewodowie byli od 17 września w kontakcie z samorządami, z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami. Przygotowywali się do wdrożenia reformy – mówiła. […]

 

Podwyżki dla nauczycieli Minister edukacji zapowiedziała w środę po spotkaniu z premier Szydło w ramach przeglądu resortów, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli. W „Jeden na jeden” potwierdziła to. Przekonywała, że od dwóch miesięcy pracuje nad zmianami ze związkami zawodowymi i samorządowcami. – W tej chwili już rozpoczynamy analizę subwencji oświatowej – zaznaczyła. Pytana, jak wysokie będą podwyżki, odpowiedziała, że te informacje rząd poda w kwietniu.   

 

Więcej    –    TUTAJ

 

 

Zobacz cały program  „JEDEN NA JEDEN”

 

Źrodło:www.tvn24.pl

 Zostaw odpowiedź