Foto: www.pm17lodz.dot.pl

 

Przedszkole Miejskie Nr 17 w Łodzi

 

 

Wczoraj (29 kwietnia) na stronie ZG ZNP zamieszczono informację, zatytułowaną Pytamy premiera o bezpieczeństwo w przedszkolach”:

 

Dzisiaj premier ogłosił, że od 6 maja będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Decyzję o otwarciu podejmą organy założycielskie.

 

Mamy wiele ważnych pytań do premiera związanych z bezpieczeństwem: 1 500 000 przedszkolaków,      100 000 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 22 000 placówek wychowania przedszkolnego i ich pracowników.

 

Co rząd zamierza zrobić, aby w żłobkach i przedszkolach nie doszło do masowej liczby zakażeń, jak ma to obecnie miejsce w Domach Pomocy Społecznej?

 

Jak rząd zamierza zapewnić bezpieczeństwo pracownikom 22 tysięcy placówek wychowania przedszkolnego oraz żłobków?

 

W jakie środki ochrony zostaną wyposażone żłobki i przedszkola?

 

Jakie środki ochrony osobistej otrzymają pracownicy tych placówek?

 

Jakie zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone, by zachować w tych placówkach obowiązujące standardy np. dotyczące zachowania 2-metrowej odległości od innych?

 

Jak w żłobkach i przedszkolach zorganizować przestrzeganie zasad sanitarnych, które obowiązują w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu)?

 

Jak w żłobkach i przedszkolach stosować obowiązkowe zasłanianie nosa i ust?

 

Jakie zasady będą dotyczyły zbiorowego żywienia?

 

Czy pracownicy żłobków i przedszkoli będą mieli zapewniony dostęp do szybkich testów?

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

 

 

Nieco więcej informacji na ten sam temat można znaleźć w artykule na stronie „Głosu Nauczycielskiego”: „ZNP: Nie wyrażamy zgody na narażanie zdrowia i życia ponad 350 tysięcy nauczycieli w przedszkolach i szkołach podstawowych” TUTAJ

 

 

X           X           X

 

 

Jak dzisiaj poinformował redaktor „Dziennika Łódzkiego” w artykule, którego tytuł zawiera już najważniejszy komunikat – „W Łodzi przedszkola i żłobki nie zaczną działać od 6 maja. Władze miasta narzekają na niejasne wytyczne rządu”. Oto jego fragment:

 

[…] Decyzję ogłosiła w czwartek (30 kwietnia) Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialna w magistracie za edukację. Narzekała ona na niejasne wytyczne, opracowane przez rząd, odnoszące się do pracy żłobków i przedszkoli po jej wznowieniu.

 

Jest tu np. taka informacja, nie wiemy, jak do tego podejść, że mamy ograniczać liczebność grup w przedszkolach – wymieniała wiceprezydent. – Mam powiedzieć Jasiowi, żeby przyszedł w piątek, a w poniedziałek: Zosia?

 

 

Cały artykuł „W Łodzi przedszkola i żłobki nie zaczną działać od 6 maja…” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

Władze Łodzi nie są w tym stanowisku osamotnione. Podobne zastrzeżenia mają magistraty innych miast – zobacz na RMF24 : „Warszawa, Łódź, Sosnowiec… ​Sprawdzamy, które samorządy nie otworzą 6 maja przedszkoli i żłobków”     –  TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź