Dzisiaj, we wczesnych godzinach popołudniowych, na stronie ZNP zamieszczono komunikat o decyzji władz tego związku, ogłoszonych podczas konferencji prasowej: „Zawieszamy rozmowy z ministerstwem edukacji”. Oto treść tej informacji:

 

Zgodnie z decyzją Prezydium ZG ZNP, Związek zawiesza udział w dalszych pracach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Wczoraj w godzinach popołudniowych poinformowaliśmy o tym minister edukacji Annę Zalewskąpowiedział dziś na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz.

 

Szef ZNP wyjaśnił, że Związek krytycznie ocenia dotychczasową formułę pracy Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty przy MEN. – Prowadzony podczas spotkań Zespołu dialog był pozorowany i nie doprowadził do wspólnych ustaleń w wielu ważnych dla pracowników oświaty kwestiach – powiedział. – Anna Zalewska wykorzystuje spotkania z partnerami społecznymi do legitymizowania swoich decyzji. Nie uwzględnia zgłaszanych przez nas uwag.

 

Oczekujemy, że ministerstwo przekaże nam harmonogram i proponowaną tematykę spotkań, by za chwilę nie okazało się, że bierzemy udział w Zespole, który wszystko akceptuje i na wszystkie propozycje Anny Zalewskiej się zgadza – powiedział prezes ZNP. – Jednocześnie zapraszamy pozostałe związki zawodowe działające w oświacie na spotkanie 16 stycznia poza ministerstwem edukacji, w siedzibie ZNP, podczas którego razem wypracujemy stanowisko partnerów społecznych w kluczowych sprawach dla pracowników – wynagrodzeń nauczycieli i zatrudnienia.

 

Wczoraj, 10 stycznia br. Zespół miał się zebrać po półrocznej przerwie. Spotkanie odwołała w ostatniej chwili Anna Zalewska tłumacząc, że tego samego dnia będzie w Sejmie na posiedzeniu połączonych komisji edukacji i samorządu ws. „monitorowania wdrażania reformy”. Minister edukacji jednak nie pojawiła się 10 stycznia na posiedzeniu komisji w Sejmie.

 

Prezes ZNP przypomniał, że Związek chce rozmawiać przede wszystkim o:

>podwyżkach,

>miejscach pracy dla nauczycieli zagrożonych utratą pracy w wyniku reformy edukacji.[…]

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

 

W tym samym czasie (11.01.18, godz. 17:00), na oficjalnej stronie Krajowej Sekcji Oświata i Wychowanie NSZZ „Solidarność” nadal  królują…  życzenia noworoczne.    [ZOBACZ]Zostaw odpowiedź