Tematem dnia jest dzisiaj ogłoszenie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wyników tegorocznych egzaminów maturalnych. Zanim podeślemy linkiem na stronę CKE proponujemy obszerne fragmenty tekstu, zamieszczonego na portalu na:Termat:

 

 

Są już wyniki tegorocznych matur. CKE ujawniła szczegółowe dane

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych matur. Egzamin dojrzałości w tym roku zdało 84,4 proc. maturzystów, do sesji poprawkowych przystąpi 11,3 procent zdających.

 

Jak przekazała 7 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna, w nowej formule maturę zdało 91,1 proc. uczniów, natomiast w starej 74,6 proc. Z języka polskiego zdało 97 proc: w nowej formule 98 proc., 95 proc. w formule starej. Z matematyki w zakresie podstawowym maturę zdało 88 proc. przystępujących: 94 proc. w nowej formule, 80 proc. w starej, a z pisemnej części podstawowej języka angielskiej 97 proc. […]

 

Jak przekazał szef CKE Marcin Smolik, spośród wszystkich absolwentów liceum maturę zdało 91,1 proc., natomiast do sesji poprawkowej będzie mogło przystąpić 6,4 proc. zdających.

 

Jeśli chodzi o uczniów technikum, egzamin dojrzałości zaliczyło 74,6 proc., a do poprawki może podejść 18,4 proc..

 

Wśród uczniów liceum egzamin maturalny z języka angielskiego zdało 98 proc. abiturientów, z matematyki 94 proc., a z języka angielskiego 98 proc..

 

Natomiast wśród tegorocznych absolwentów techników, szkół artystycznych i szkół branżowych II stopnia egzamin dojrzałości z języka polskiego zaliczyło 95 proc. zdających, z matematyki 80 proc., a z języka angielskiego 95. proc..

 

 

Matura 2023 – średnia wyników dla liceum i technikum

 

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, średnia możliwych do zdobycia punktów przez absolwentów prezentuje się następująco:

> j. polski na poziomie podstawowym – 66 proc.;

> matematyka na poziomie podstawowym – 71 proc.;

> j. angielski na poziomie podstawowym – 85 proc..

 

Średni wynik możliwości uzyskania wszystkich możliwych punktów przez uczniów techników, szkół artystycznych i branżowych II stopnia to:

> j. polski na poziomie podstawowym – 57 proc.;

> matematyka na poziomie podstawowym – 51 proc.;

> j. angielski na poziomie podstawowym – 73 proc..

 

[…]

 

Cały tekst  „Są już wyniki tegorocznych matur. CKE ujawniła szczegółowe dane”  –  TUTAJ

 

 

 

 

Źródło: www.ntemat.pl

 

 

  x           x           x

 

 

 

 

Informacje wstępne o wynikach egzaminu maturalnego w 2023 r.  –  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź