W sobotnim „Dzienniku Łódzkim” zamieszczono artykuł Macieja Kałacha, zatytułowany „Łódzki kurator oświaty wyliczał, że nie ma problemu podwójnego rocznika”. Przytoczymy kilka fragmentów tej publikacji, aby nikt nie miał wątpliwości, że pan Grzegorz Wierzchowski jest wiernym realizatorem linii swego rządu, a w szczególności jego ministry edukacji.

 

Foto:Krzysztof Szymczak [www.dzienniklodzki.pl]

 

Dr Grzegorz Wierzchowski – Łódzki Kurator Oświaty

 

[…] W piątek głos zabrał Grzegorz Wierzchowski. Kurator oświaty najpierw się powołał na dane ogólnopolskie, np. w 1983 r. urodziło się w kraju 723 tys. dzieci, zatem więcej niż łącznie w 2003 r. (351 tys.) i w 2004 r. (356 tys.) ­– a właśnie oba te roczniki składają się na obecny podwójny. […]

 

Z oceną poczekajmy na wyniki rekrutacji, na dane, czy wzrosły progi punktowe – zalecał kurator. I przedstawił uzyskane od dyrektorów plany rekrutacyjne niektórych szkół, w tym „topowych”. Także najlepszego, według większości ostatnich rankingów, Publicznego LO Politechniki Łódzkiej. Ta szkoła oferowała w minionej rekrutacji 5 oddziałów pierwszych, wiosną zaoferuje 8 (po 4 dla absolwentów gimnazjów i dla wychowanków podstawówek). Zatem poziom trudności potencjalnie rośnie – chociaż wcale nie dwukrotnie. Ale tak (niemal) stanie się w przypadku świetnego I LO w Łodzi (5 zaoferowanych klas w minionej rekrutacji) ­– wiosną 6 (po 3 dla obu części podwójnego rocznika). […]

 

 

 

Cały artykuł „Łódzki kurator oświaty wyliczał, że nie ma problemu podwójnego rocznika”    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

Przy okazji informowania o przekonaniach Łódzkiego Kuratora Oświaty przekazujemy, zamieszczony 30 listopada na stronie ŁKO, Ważny komunikat„:

 

Ważny komunikat dotyczący pracy Kuratorium Oświaty w Łodzi i jego delegatur w grudniu br.

 

Szanowni Państwo

 

Informujemy, że 18 grudnia 2018 r. (wtorek) Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz delegatury urzędu w Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu będą otwarte do godziny 10.

 

Zgodnie z Zarządzeniem nr 17 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Wigilia Bożego Narodzenia 24 grudnia br. (poniedziałek) jest dla pracowników administracji rządowej dniem wolnym od pracy.

 

W zamian za to urząd i jego delegatury będą czynne 15 grudnia (sobota) w godzinach 8-16.

Źródło: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź