Na stronie agencji informacyjnej NEWSERIA zamieszczono artykuł, który powinien zainteresować nauczycieli, tradycyjnie najbardziej narażonych na chroniczną chrypkę, prowadzącą do bezgłosu. Już jego tytuł brzmi alarmująco: „Mniej niż 1 proc. sal lekcyjnych spełnia wymogi dotyczące poziomu hałasu”. Oto fragment tej publikacji:

 

Mało popularnym zagadnieniem jest temat akustyki sal lekcyjnych, które bardzo często są nieprzystosowane do potrzeb uczniów. Normy określają, że czas wybrzmiewania dźwięków w sali lekcyjnej nie powinien być dłuższy niż 0,6 sekundy. Kiedy Centralny Instytut Ochrony Pracy mierzył czas pogłosu w salach lekcyjnych w podstawówkach w Warszawie, okazało się, że mniej niż 1 proc. klas lekcyjnych spełnia te wymagania – mówi agencji informacyjnej Newseria Mikołaj Jarosz z firmy Ecophon Saint-Gobain.

 

Cały artykuł TUTAJ

 

Źródło: www.lifestyle.newseria.pl


 

 

Polecamy także lekturę poniższego opracowania:

 

D. Augustyńska, A. Kaczmarska, W. Mikulski, J. Rados, Ocena narażenia na hałas nauczycieli  –  na przykładzie 3 szkół podstawowych w Warszawie, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy 

 

 

 

 Komentarze niedostępne