Przekazujemy informacię o wydarzeniu, które powinno zainteresować  wszystkich, którym bliski jest problem interwencji kryzysowej, udzielanej osobom potrzebującym wsparcia, w tym – nie my wątpliwości – nauczycielki i nauczycieli, pracujących na co dzień z młodymi ludźmi. Odbędzie się ono 7 grudnia 2023 w godz. 10-16  w Mediatece Memo w Łodzi (ul. Moniuszki 5).

 

 

Obserwując dynamiczną sytuację w polskich szkołach, trudności z jakimi mierzą się nauczyciele, wielość nieoczekiwanych sytuacji, które mogą zdarzyć się każdego dnia, postanowiliśmy jako Fundacja Mozaika Edukacyjna wesprzeć codzienną pracę nauczycieli. Korzystając ze zbliżającej się okazji, przypadającego 10 grudnia Dnia Zdrowia Psychicznego, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu “W kręgu wsparcia”.

 

W ramach spotkania z zaproszonymi specjalistami, otrzymacie niepowtarzalną szansę na uzyskanie odpowiedzi dotyczących ważnych, nurtujących pytań z zakresu szeroko rozumianej interwencji kryzysowej. Zaprezentowane zostaną standardy udzielania prawnego wsparcia, procedury postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodych ludzi, narzędzia wspierające codzienną pracę wychowawczą.

 

Warto zaznaczyć, że wśród prelegentów znajdują się osoby od lat związane z wspieraniem młodych ludzi na różnych płaszczyznach. Wśród nich znajdują się przedstawiciele:

 

* Fundacji Słonie na Balkonie;

* Komendy Miejskiej Policji (wydziału do spraw nieletnich);

* Fundacji Mecenas 5.0;

* Fundacji Owoc Spotkania;

* oraz Fundacji Mozaika Edukacyjna.

 

Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia (możliwość udziału wyłącznie po dokonaniu zapisów –> szczegóły w linku https://forms.gle/HZ8tPVrafcSt42Hh9 ).

 

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny i potwierdzony stosownym zaświadczeniem.

 

Zadbajmy wspólnie o to, by nasze szkoły były miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla młodego człowieka.

 

 

Źródło: www.facebook.com/Zostaw odpowiedź