Dziś do redakcji „Obserwatorium Edukacji” dotarła informacja, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na konferencję, którą 8 kwietnia w Szkole Thinking Zone w Gdańsku organizuje ruch „Budzące się Szkoły”. Jeśli ktoś z naszych Czytelników lub ich znajomych jest zainteresowany tym wydarzeniem, jeśli może pozwolić sobie na nieobecność w swej szkole w ostatnim dniu „roboczym” przed planowanym strajkiem – namawiamy do zgłoszenia się i udziału w tym „budzikowym” przedsięwzięciu.

 

 

 

Czy zastanawialiście się kiedyś nad kanonem szkolnych przedmiotów? Dlaczego w tak szybko zmieniającym się świecie, zestaw przedmiotów wciąż pozostaje taki sam? Dlaczego nasze dzieci uczą się dokładnie tego samego, czego my się uczyliśmy?


Celem spotkań BSS, na które Was zapraszamy, jest pokazanie tego, co można zmienić w ramach obowiązujących dziś przepisów. Każda z Budzących Się Szkół idzie swoją drogą i wprowadza inne zmiany. Każda może pokazać coś innego.


Gdańska Szkoła Thinking Zone od samego początku szuka nowych rozwiązań. Jednym z nich jest psychologia, która poszerzyła kanon szkolnych przedmiotów (90 minut tygodniowo). W tej szkole uznano, że rozumienie samego siebie, umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami czy kompetencje interpersonalne są nie mniej ważne niż wiedza o tym, jak rozmnażają się okrytonasienne.


W czasie spotkania będzie też czas na rozmowy, choćby o tym, jak rozmawiać z rodzicami, gdy celem szkoły nie są wyniki, ale rozwój uczniów.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Budzącej Się Szkoły

 

 

Źródło: www.facebook.com/marzena.zylinskaZostaw odpowiedź