Foto:www.trojmiasto.pl/wiadomosci/

 

Prezydium nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w dniu 7 sierpnia 2018 r.

 

 

Czekamy teraz aż premier oceni nasze postulatypowiedział na briefingu prasowym przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda po zakończeniu nadzwyczajnego spotkania Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z premierem Mateuszem Morawieckim w gdańskiej siedzibie związku.

 

Do opinii publicznej, jak dotąd, nie dotarły żadne „przecieki” o rzeczywistym przebiegu tego prawie pięciogodzinnego spotkania premiera z kierownictwem centrali związkowej, która dotąd wspierał tworzone przez PiS rządy. Oficjalna strona NSZZ „Solidarność” po informacje przekazane przez przewodniczącego Piotra Dudę odsyła na stronę „Tygodnika Solidarność”

 

Oto wybrane fragmenty – pogrubienia tekstu – redakcja OE:

 

[…] Pragnę zauważyć, że dzisiaj odbyło się pierwsze w historii spotkanie Komisji Krajowej Solidarności z premierem rządu najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Omówiliśmy wiele tematów, jednak dla nas obecnie najważniejsze są trzy postulaty: odmrożenie w przyszłym roku wskaźnika dla sfery budżetowej, dla pracowników urzędów wojewódzkich, całej budżetówki. Także sprawa dot. minimalnego wynagrodzenia, oraz odmrożenie wskaźnika, który uprawnia do obliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. To jest dla nas dzisiaj najważniejsza sprawa. Ale tak jak mówi pan premier: my przez te 5 godzin omówiliśmy tematów bardzo dużo. Dziś przekazaliśmy nasze problemy panu premierowi – mówił Piotr Duda.

 

Teraz czekamy aż premier usiądzie ze swoimi doradcami i ministrami, zanalizuje i oceni nasze dzisiejsze spotkanie i przedstawi Komisji Krajowej wnioski. Dla nas wnioski mogą być tylko jedne: że faktycznie rząd pochyli się nad problemami pracowników sfery budżetowej i w przyszłym roku nastąpi w tej sferze jakiś progres.

 

[…] Przewodniczący zarządów regionu przekazali panu premierowi informacje z samego dołu: co sądzą pracownicy, co sądzą mieszkańcy poszczególnych regionów.[,,,] Jeszcze raz panie premierze bardzo dziękuję za to spotkanie i apeluję o pochylenie się nad naszymi postulatami. Czekamy na pozytywną odpowiedź rządu. To jest dla nas wszystkich bardzo ważne, aby pokazać, że ten zrównoważony rozwój jest faktycznie zrównoważony.[…]

 

 

Cały materiał „Piotr Duda: Czekamy aż premier przedstawi nam wnioski z dzisiejszego spotkania. Dla nas mogą być jedne”   –   TUTAJ

 

Źródło: www.tysol.pl

 

 

Komentarz redakcji:

Przypominamy: 5 sierpnia Piotr Duda buńczucznie zapowiedział:

 

„Solidarność” będzie domagała się odwołania obecnej minister edukacji. – W imieniu związku zawodowego „Solidarność” sekretariat oświaty i wychowania wydał jednoznaczne stanowisko, które jest dla nas wiążące. Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej.

 

Czy w ogóle ten temat zaistniał w rozmowie z premierem Morawieckim? Nic o tym nie wiadomo… [WK]

 Zostaw odpowiedź