18 stycznia Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do Prezydenta RP o możliwość spotkania w sprawie zmian w prawie oświatowym, zawartych w przyjętej przez Sejm RP 13 stycznia 2022 r. ustawie o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta spotkała się z ogromną falą krytyki ze strony nauczycieli i dyrektorów szkół, rodziców uczniów oraz przedstawicieli nauki. Negatywnie oceniona została również przez samorządy, liczne organizacje pozarządowe oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego – wnioskowaliśmy o odrzucenie przez Sejm i Senat niektórych jej zapisów.

 

2 lutego doszło do spotkania prezesa ZNP Sławomira Broniarza i wiceprezesa ZG ZNP Krzysztofa Baszczyńskiego z Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Bogną Janke oraz jej współpracownikami. Nasi reprezentanci przedstawili argumenty świadczące o niekonstytucyjności i szkodliwości niektórych rozwiązań przyjętych w ustawie.

 

Mamy nadzieję, że zostaną one rozważone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

 

 

Komentarz redakcji:

 

Prezydent Andrzej Duda ma dziś naprawdę ważne sprawy na głowie (udział w posiedzeniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego), a nie zajmowanie się jakimiś pier… wszymi lepszymi tematami, jak rzekome zagrożenie dla polskich szkół ze strony jakiegoś „Lex Czarnek”. A poza tym musi się pakować na spotkanie z Putinem w Pekinie…

 

I pomyśleć, że Prezydent Lech Kaczyński potrafił znaleźć czas w 2008 roku na spotkanie z kierownictwem ZNP:

 

Foto: www.prezydent.pl/archiwalne

 

20 sierpnia 2008 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z delegacją Związku Nauczycielstwa Polskiego: Sławomirem Broniarzem, Krzysztofem Baszczyńskim, Jarosławem Czarnowskim i Magdaleną Kaszulanis.”

 

Pan Prezydent wysłuchał przedstawionych przez Państwa opinii i ocen i z wieloma z nich zgodził się. Zgodził się również z prośbą, aby zorganizować coś w rodzaju edukacyjnego okrągłego stołu, a więc szeroką dyskusję z udziałem znawców zagadnienia, z udziałem osób bezstronnych. Tak, aby rozwiązania, które dotykają przecież całe społeczeństwo, bo rodzicami są, byli lub będą niemal wszyscy – także chodzi o przyszłość naszego społeczeństwa, o dzieci, które chodzą do szkoły – więc, żeby te rozwiązana były możliwie dobrze przemyślane.[…]”

 

 

Cały tekst tej informacji – TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.prezydent.pl

 Zostaw odpowiedź