c4479b8fc2d8bd9c

Foto: www.google.pl

 

PKiN, Sala Warszawa

 

Dzisiaj (w poniedziałek 12 grudnia) w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki (Sala Warszawa) odbyło się społeczne wysłuchanie publiczne ustawy Prawo oświatowe wraz z przepisami wprowadzającymi.

 

 

Odbyło się ono w reakcji na decyzję, jaką 30 listopada podjęto na połączonym posiedzeniu komisji edukacji i samorządu terytorialnego w sprawie odrzucenia wniosku, jaki złożyli posłowie PO, Nowoczesnej i PSL, popartego przez posłów Kukiz’15, aby 14 grudnia o godz. 12. odbyło się wysłuchanie publiczne. Za zorganizowaniem wysłuchania było 26 posłów, przeciw – 39 (z PiS)*.

 

 

Program przebiegu Społecznego Wysłuchania Publicznego – prawo oświatowe  –  TUTAJ

 

 

Oto fragment informacji o przebiegu dzisiejszego społecznego wysłuchania publicznego, zamieszczonej na portalu oswiata.abc.com:

 

Podczas wysłuchania społecznego projekt reformy, która zmienia strukturę szkół w Polsce, krytykowali m.in. przedstawiciele ogólnopolskich organizacji samorządowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego, stowarzyszeń dyrektorów szkół.

 

Wysłuchaniu przysłuchiwał się przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Jak podkreślał, przekaże prezydentowi wszystkie uwagi, jakie padły podczas wysłuchania.

 

Jest kilka problemów, które się tutaj uwypuklają: na pewno jest kwestia kosztów (…), jest kwestia zarzutów, że jest zbyt szybko wprowadzana ta reforma” – wyliczał prezydencki minister.

 

Jak podkreślił, Andrzej Duda czeka na zakończenie procesu legislacyjnego w parlamencie, bo „rolą prezydenta nie jest wpływanie podczas prac parlamentarnych, ale ocenianie już gotowego projektu ustawy”.[…]

 

 

 

Cała informacja „Społeczne wysłuchanie publiczne: reforma oświaty kosztowna, szkodliwa dla uczniów”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

* Pełna informacja o przebiegu posiedzenia z 29 listopada. Do dziś brak informacji z posiedzenia tych komisji, odbytego 30 listopada..

 

 

Relację w wersji wideo (2h 43’) można obejrzeć na You Tube

 

 Zostaw odpowiedź