gabinet-cieni

Foto: www.facebook.com/G.Schetyna/

 

Wczoraj, 17 listopada, podczas posiedzenia Rady Krajowej, Platforma Obywatelska zaprezentowała tzw. gabinet cieni. Sprawami edukacji będą się w nim zajmowały:

 

Urszula Augustyn – jako Minister Edukacji Narodowej

Elżbieta Gapińska – jako Wiceminister Edukacji Narodowej

 

 

Pelna lista czlonkow „gabinetu cieni”

 

 

Oto informacje o osobach, którym władze PO powierzyły interesującą nas dziedzinę:

 

urszula-augustyn

Foto:www.google.pl

 

Urszula Augustyn

W 1990 ukończyła studia magisterskie w krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej na Wydziale Filologii Polskiej. Przez 15 lat pracowała jako nauczycielka w szkołach podstawowych. Jako dziennikarka współpracowała z „Gościem Niedzielnym”, Radiem Plus Tarnów oraz z katolickim portalem Opoka, w którym redagowała informacje na podstawie serwisu polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Była prezenterką w radiu RDN Małopolska. Współpracowała z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski, redagując codzienny przegląd prasy. Pisała dla polonijnego miesięcznika „Nasze Słowo” w Hanowerze. Była członkinią zarządu Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” w Tarnowie.

 

7 stycznia 2015 powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pełniącego funkcję pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach. W wyborach w tym samym roku została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 13 928 głosów. W listopadzie 2015 zakończyła urzędowanie na stanowisku wiceministra edukacji.[Źródło: www.pl.wikipedia.org]

 

Aktywność poselska –  TUTAJ

 

 

 

 

gapinska

Foto:www.google.pl

 

Elżbieta Teresa Gapińska

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Ukończyła następnie studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Prowadziła zajęcia w płockim studium nauczycielskim oraz w lokalnej Wyższej Szkole Zawodowej, redagowała i opracowywała publikacje dydaktyczne dla nauczycieli. Została później pedagogiem szkolnym w jednym z gimnazjów w Płocku.

 

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO, otrzymując 10 794 głosy w okręgu płockim. W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 11 733 głosy). Nie ma doświadczenia pracy w administracji państwowej. [Źródło:www.pl.wikipedia.org]

 

 

Aktywność poselska  –  TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź