e7b5adfe5941ef88b27c58a7fb0d38b2

 

Ogólnopolska Manifestacja Pracowników Oświaty – pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole”  – będzie wspólnym protestem rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych i ekspertów. Jej organizatorem jest ZNP.

 

 

Powodem protestu jest m.in.:

 

– demontaż systemu oświaty, polegający m.in. na likwidacji gimnazjów;

– zaprzepaszczenie wieloletniego dorobku szkół i placówek oświatowych, a także ogromnych nakładów poniesionych przez samorządy;

– zagrożenie utratą pracy wielotysięcznej grupy pracowników oświaty.

 

Uczestnicy i uczestniczki manifestacji skierują petycję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z wnioskiem o zawetowanie projektu ustawy Prawo oświatowe oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe.

 

Reprezentujemy różne środowiska związane z edukacją i wiemy, że polska szkoła potrzebuje zmian. Uważamy jednak, że problem nie leży w istniejącym ustroju szkolnym. Likwidacja gimnazjów, skrócenie o rok kształcenia ogólnego, reorganizacja sieci szkół spowoduje pogorszenie jakości kształcenia i warunków nauczania. Dlatego domagamy się wstrzymania tej nieprzemyślanej reformy i rozpoczęcia dyskusji nad strukturą szkolną” – czytamy we wspólnej petycji.

 

Przebieg ogolnopolskiej manifestacja pracownikow oświaty

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

 Zostaw odpowiedź