Baner Kongresu OSKKO

 

Dziesiąty Kongres Zarządzania Oświatą, organizowany dorocznie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, rozpoczyna dziś we Wrocławiu swe, zaplanowane na trzy dni, prace. Miejscem obrad jest Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej.

 

Centr Konfer PW

 

W Kongresie zgłosiło swój udział ok. 1000 uczestników, w tym goście zagraniczni, członkowie Sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz instytucji i organizacji oświatowych państw Unii Europejskiej.

 

Otwarcie Kongresu zaplanowano na godz. 14:30. Miło nam zakomunikować, że „Obserwatorium Edukacji” ma tam swoje „oczy i uszy”, co będzie można potwierdzić zapoznając się z kolejnymi relacjami z najważniejszych wydarzeń tego, tradycyjnego już, spotkania osób zarządzających polskimi przedszkolami, szkołami i placówkami oświatowo-wychowaczymi, a także odpowiadającymi za edukację w jednostkach samorządów terytorialnych wszystkich szczebli i w organach nadzoru.

 

Z bogatego programu pierwszego dnia Kongresu uwagą naszą zwróciły następujące wydarzenia:

 

W auli głównej
Godz. 14:50
CO DZIAŁA KIEDY NIC NIE DZIAŁA – O TRUDNYCH ZACHOWANIACH W SZKOLE. Wykład prof. UAM dr hab. Jacka Pyżalskiego. Po wykładzie zaplanowano zajęcia warsztatowe.

 

Godz. 16:45
KTO ZMIENI POLSKĄ SZKOŁĘ? OD STANDARYZACJI DO RÓŻNORODNOŚCI.
Marek Konieczniak, VULCAN, Tomasz Łukawski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, Ewa Radanowicz, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym.

 

Godz. 17:30
SPOTKANIE Z PODSEKRETARZEM STANU MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ, JOANNĄ BERDZIK. Aktualne prace MEN. Sesja pytań.

 

W sali nr 505, godz. 14:50
GIMNAZAJUM i KLASY AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ. DYSKUSJA Z MŁODZIEŻĄ I NAUCZYCIELAMI
Prezentacja. Katarzyna Michalska, uczniowie i absolwenci Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu.

 

W Sali nr 406, godz. 16:25
SESJE E-PODRĘCZNIKOWE OŚRODKA ROZWOJU EDUKACJI. IMEGAUCATTION – WYOBRAŹ SOBIE SWOJĄ EDUKACJĘ. Wykład 20 minut + warsztat 60 minut
Wykład – Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji dr. hab. Marek Piotrowski.

 

 

Harmonogram, obejmujący wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty Kongresu – TUTAJZostaw odpowiedź