Katarzyna Nowak-Zawadzka – pedagog szkolny – Nauczycielem Roku 2015!

 

Podczas finałowej gali, która tradycyjnie odbyła się na Zamku Królewskim już po raz 14. ogłoszono laureatów Konkursu „Nauczyciel Roku 2015”. Najlepszą okazała się Katarzyna Nowak-Zawadzka, która jest pedagogiem szkolnym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie.

 

Oto fragmenty komunikatu, który o tym wydarzeniu zamieszczono na stronie MEN:

 

Efektów pracy Pani Katarzyny nie można mierzyć wynikami konkursów i olimpiad. Stara się walczyć o każde dziecko. Przykład? 11-letni Łukasz, którego sąd postanowił umieścić w ośrodku socjoterapeutycznym oddalonym o ponad 300 km od domu. Sąd tak postanowił z powodu problemu alkoholowego matki i trudnych warunków mieszkaniowych. Katarzyna Nowak-Zawadzka odnalazła jednak ojca chłopca i przekonała go o szkodliwości tej decyzji. W opozycji do kuratora udało się jej przekonać sąd do zmiany decyzji, zobowiązania ojca do opieki nad synem, a matkę do podjęcia leczenia. Chłopiec ukończył szkołę i teraz uczy się w szkole zawodowej.

 

Nowak Zawadzka 2

Foto:www.sp.nasza87.pl

 

Trzy lata temu Katarzyna Nowak-Zawadzka zmobilizowała przyjaciół szkoły do założenia Stowarzyszenia Sercem Malowane Przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie. Dzięki stowarzyszeniu udało się ufundować paczki dla najuboższych rodzin, zorganizować m.in. szkolenie dla nauczycieli, ufundować sprzęt multimedialny dla szkoły. […]

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

Dyplomy „Nominowany do tytułu Nauczyciel Roku 2014” otrzymali:

 

1. Beata Buła, nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach (woj. świętokrzyskie)
2. Bożena Cudak, nauczycielka języka niemieckiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (woj. małopolskie)
3. Alicja Gałęziowska, nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Nowym Sączu
4. Ewa Gatnar, nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku (woj. śląskie)
5. Beata Gendek-Barhoumi, nauczycielka j. polskiego w VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Częstochowie (woj. śląskie)
6. Krzysztof Kwiatkowski, nauczyciel matematyki, przyrody i geografii w Szkole Podstawowej w Turzy Małej (woj. mazowieckie)
7. Magdalena Piekło, nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Grobli (woj. małopolskie)
8. Anna Mynyk, nauczycielka biologii w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce (woj. mazowieckie)
9. Izabela Starosta-Byczyńska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie (woj. wielkopolskie)
10. Ewa Szczerba, nauczycielka chemii w Zespole Szkół w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie)

 

 

Źródło: Głos Nauczycielski

 
Zobacz także:
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej łódzcy pedagodzy otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty i wychowania młodego pokolenia Polaków.

 

 

DEN 1

 

Wśród 111 wyróżnionych nagrodą II stopnia jest 59 dyrektorów i wicedyrektorów placówek prowadzonych przez Miasto, 45 nauczycieli i wychowawców, 2 doradców metodycznych, czterech pedagogów szkolnych i jeden psycholog.
Nagród I stopnia w tym roku nie przyznano.

 

 

LISTA NAGRODZONYCH NAUCZYCIELI

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Zobacz relację o tej uroczystości w <WYDARZENIACH> TV TOYA

 

 

ANEKS (uzupełniono w dn. 15.10.2015r.)

 

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej [ Relacja ze strony Łódzkiego Kuratorium Oświaty]

Nauczyciel na medal. Mamy ich ponad 200  – artykuł redaktora Marcina Stępnia w dodatku łódzkim „Gazety Wyborczej” Oto jego fragment:

 

Łącznie KEN* przyznał 102 medale nauczycielom z Łódzkiego. Jeszcze więcej osób, bo aż 131, dostało Złote Medale za Długoletnią Pracę. Srebrne wręczono 43 pedagogom, a Brązowe – sześciu

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl

 

 

*Panu redaktorowi pomyliły się nazwy: Medalu Komisji Edukacji Narodowej (KEN) z nazwą organu przyznającego ten medal: Ministerstwem Edukacji Narodowej (MEN)!Zostaw odpowiedź