W piątkowe popołudnie, 18 września, nauczycielki PM Nr 208 w Łodzi zaprosiły rodziców i dzieci do wspólnych zabaw w łódzkim parku im. J. Poniatowskiego. Okazją do tej wyprawy była akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Wyprawa-poprawa”.

 

1 wiemy jak segregowac odpady

Podczas tego bardzo miło spędzonego na grach i zabawach popołudnia dzieci i ich rodzice utrwalali swoje wiadomości na temat segregacji odpadów. Jedna z zabaw polegała na dopasowywaniu ekoznaków do odpowiednich rodzajów pojemników.

 

2 wiemy co znaczą ekoznaki

Dowiadywali się także co oznaczają znaki umieszczone na opakowaniach po produktach poprzez zespołowe dobieranie znaku i jego opisu. Zadanie to miało na celu utrwalenie znaczenia ekoznaków na opakowaniach.

 

 

3 rysujemy ekoznaki2

Następnym zadaniem uczestników wyprawy było rysowanie kredą na parkowych uliczkach wybranych ekoznaków.

 

4 odbijamy korę drzew

Kolejnym ciekawym działaniem było odciskanie kory drzewa i dorysowywanie jego korony oraz wymyślanie i prezentowanie jego imienia.

 

5 nasze portrety drzew

Zbiorowa prezentacja portretów drzew

 

6 przytulamy sie do drzew

 

Rodzice i dzieci mieli również okazje do bezpośredniego kontaktu z przyrodą podczas zabaw ruchowych – układanie i pokonywanie toru przeszkód z materiału przyrodniczego, poznawanie drzew za pomocą zmysłu dotyku (przytulanie się do drzew) Wszyscy doskonale się bawili, a dowodem na to były uśmiechy na buziach dzieci i ich rodziców.

 

 

Na podstawie informacji i zdjęć
nadesłanych przez Magdalenę Grzanek
nauczycielkę PM Nr 208 w Łodzi
opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź