Od 19 do 23 listopada pod hasłem: „Matematyczne Inspiracje” organizatorzy będą pokazywać jak przekazać dzieciom, że nauka matematyki może być przyjemna, pełna radości, a przy tym skuteczna.

 

W tym roku organizatorzy zwracają uwagę problematykę na nauczania matematyki.

 

W programie: interaktywna gra „Wielkie poruszenie – w teatrze mnożenie realizowana na terenie Teatru Lalek „Arlekin” oraz konferencja dla nauczycieli i terapeutów Łodzi „Matematyczne inspiracje – rozwijanie umiejętności uczniów na poszczególnych etapach edukacyjnych”

 

Celem listopadowych działań jest inspirowanie nauczycieli do działań mających na celu zapobieganie trudnościom w uczeniu się matematyki poprzez pokazywanie różnych podejść, metod i sposobów angażujących różne zmysły i aktywności uczniów, a poprzez to wzmacnianie motywacji do uczenia się matematyki.

 

Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

 

 

W Programie:

 

19.11.2018 – godz. 11.00 – 13.30
Gra interaktywna „Wielkie poruszenie – w teatrze mnożenie” – organizowana przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji we współpracy z Teatrem Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi” oraz łódzkimi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi na terenie Teatru „ARLEKIN”. Uczestnikami Gry będą uczniowie z klas IV z łódzkich szkół podstawowych z trudnościami w uczeniu się matematyki wraz z nauczycielami. […]

 

Regulamin    –    TUTAJ

 

 

 

21.11. 2018 – godz. 14.00 – 17.30
Konferencja dla nauczycieli i terapeutów – organizowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji Oddział w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1 oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Łodzi „Matematyczne inspiracje – rozwijanie umiejętności uczniów na poszczególnych etapach edukacyjnych”

 

Miejsce konferencji: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, ul. Wólczańska 202

 

Celem konferencji jest pokazanie różnorakich rozwiązań w nauczaniu matematyki na poszczególnych etapach kształcenia oraz inspirowanie nauczycieli do innowacyjnych działań.

 

Zgłoszenia na konferencję: poprzez Kartę zgłoszenia ze strony http://www.wodn.lodz.pl. Wypełnioną kartę prosimy o przesłanie mailem na adres: organizacja@wodn.lodz.pl

 

Program konferencji    –    TUTAJ

 

 

Informację na podstawie komunikatu
„XVI Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Łodzi”
ze strony www.uml.lodz.pl/aktualnosci/
zredagował Włodzisław Kuzitowicz

 Zostaw odpowiedź