Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl od dzisiaj każdy może zaproponować lekturę dla uczniów szkół podstawowych. Zachęcamy do udziału w naszej inicjatywie. To kolejna, w ostatnich tygodniach, aktywność MEN nakierowana na wzrost czytelnictwa wśród uczniów.

 

Uczeń szkoły podstawowej po raz pierwszy styka się w niej z lekturami. To od tego, czy są ciekawe, wciągające, inspirujące, zależy, czy uczeń będąc nastolatkiem, a później dorosłym, sięgnie po książki – mówi minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

To, co obecnie czytają uczniowie podstawówek, nie sprawdza się. Wybierane przez część nauczycieli książki nie rozbudzają ciekawości ucznia, opisują nieznaną dziecku rzeczywistość sprzed kilkudziesięciu lat. Efekt? Nasze nastolatki nie czytają. Dorośli podobnie. Zmieńmy to. Wybierzmy lektury najmłodszych uczniów! Takie, które pokochają. Takie, dzięki którym pokochają czytać. Liczymy na uczniów i Państwa. Formularz można znaleźć TUTAJ.

 

Dokładnie tydzień temu Ministerstwo Edukacji Narodowej (20 listopada) ogłosiło konkurs „Książki naszych marzeń”. Mogą w nim wziąć udział wszystkie szkoły: podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, ale i społeczne szkoły polonijne z zagranicy.

 

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

 

Jak nas przekonać? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go nam wraz z listą wybranych książek. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

 

Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia.

 

Więcej o konkursie „Książki naszych marzeń” – TUTAJ

> Regulamin konkursu

> Załącznik do regulaminu

 

 

Źródło: men.gov.plZostaw odpowiedź