Dzisiaj w Łodzi, tradycyjnie już – w przeddzień Święta Niepodległości – w Sali Obrad Rady Miejskie odbyła się uroczystość wręczenia odznak „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Przyznano ją 23 osobom i jednej fundacji – Fundacji Waldiego „Serce na Dłoni”.

 

Foto: www.uml.lodz.pl

 

Oto „rodzinne” zdjęcie odznaczonych i przedstawicieli władz miasta. Wśród osób dziś wyróżnionych są lekarze, społecznicy, nauczyciele, sportowcy, artyści oraz naukowcy.

 

Miło nam poinformować, że wśród osób, którym to odznaczenie przyznano, jest jeden „szkolny” nauczyciel – Marek Ćwiek, prezes Zarządu Okręgu Łódzkiego ZNP. Oto treść  zamieszczonej na oficjalnej stronie UMŁ, informacji o zasługach Kolegi Prezesa:

 

Pan Marek Dariusz Ćwiek – jest nauczycielem dyplomowanym z 29-letnim stażem pracy pedagogicznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi nauczycielami prowadząc zajęcia otwarte i szkoleniowe rady pedagogiczne. Opracował i wdrożył autorski program rewalidacji indywidualnej „Zróbmy to razem” dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym, wykorzystywany w pracy wychowawców internatów i szkół specjalnych. Pan Marek Ćwiek od 2006 roku do chwili obecnej pełni funkcję prezesa Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jest też członkiem prezydium i Zarządu Głównego ZNP. Współtworzył książkę „Ocalić od zapomnienia. Sylwetki nauczycieli tajnego nauczania w latach 1939 – 1945”. Jest wydawcą publikacji pt. „Nauczyciele łódzcy w okresie międzywojennym”.

 

Pan Prezes Marek Ćwiek, z ważnych przyczyn rodzinnych, nie mógł dziś odebrać odznaczenia, ale zostanie Mu ono przypięte w najbliższym, majowym terminie ich wręczania.

 

Niezależnie od tego – już dzisiaj redakcja „Obserwatorium Edukacji” gratuluje tego wyróżnienia liderowi łódzkich nauczycieli, zrzeszonych w ZNP.

 

 

Obszerny, ilustrowany zdjęciami, komunikat, wraz z pełną listą odznaczonych   –   TUTAJ

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Zobacz także krótką relację z tej uroczystości w TV TOYA     –     TUTAJZostaw odpowiedź