Foto: http://www.pap.pl

 

 

Najbliżsi sojusznicy z czasów walki przeciw wprowadzeniu prawa oświatowego zmieniającego system szkolny: prezes ZNP Sławomir Broniarz i liderka ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji – Dorota Łoboda  wystąpili dziś na wspólnej konferencji prasowej, na której dokonali bilansu 100 dni funkcjonowania szkół pod rządami nowego prawa oświatowego. Poniżej zamieszczamy fragmenty komunikatu, jaki o tym briefingu zamieszczono na stronie ZNP:

 

[…] – Rok temu zawiązaliśmy z rodzicami, organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi szeroką koalicję na rzecz edukacji – NIE DLA CHAOSU W SZKOLE – mówił szef ZNP. – Wówczas razem informowaliśmy o zagrożeniach wynikających z reformy edukacji Anny Zalewskiej. Mówiliśmy m.in., że skutkiem reformy będzie: skrócenie o rok obowiązkowej edukacji szkolnej i chaos programowy:[…]

 

Okazało się niestety, że mieliśmy rację. Sprawdził się czarny scenariusz. W najgorszej sytuacji są siódmoklasiści. Był problem z podręcznikami, z klasami, z miejscem w szkołachwymieniała Dorota Łoboda.

 

Zbierane przez nas dane o nauczycielach tracących zatrudnienie znalazły potwierdzenie w oficjalnych statystykach ministerstwa edukacji, chodzi o dane z Systemu Informacji Oświatowej – mówił Sławomir Broniarz, prezes ZNP. – Dane z SIO są zbliżone do prezentowanych przez nas informacji, które pochodziły z arkuszy organizacyjnych szkół![…]

 

Prezes ZNP odniósł się także do sytuacji ekonomicznej nauczycieli w kontekście rosnących cen. – Żądamy od nowego roku 15% podwyżki płac – poinformował. – Będziemy chcieli na ten temat rozmawiać z nowym premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Cały komunikat „Minęło 100 dni od wprowadzenia reformy edukacji. Podsumowujemy”  –  TUTAJ

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

 

Zobacz także na portalu PAP:  ZNP chce o 15 proc. wyższych płac nauczycieli od 1 stycznia 2018  –   TUTAJ

 Zostaw odpowiedź