Na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczono informację pt. „Oferta dla najmłodszych”. Oto ona:

 

 

[…] Zamknięte przedszkola, ograniczone możliwości wspólnych zabaw i przebywania na świeżym powietrzu to prawdziwe wyzwanie dla dzieci i dla rodziców. Pomysły na organizację czasu się wyczerpują, a zapewnienie codziennej dawki ruchu jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dzieci na co dzień.

 

-W obecnej sytuacji przedszkola zdalnie wspierają rodziców w codziennej pracy z dziećmi. W większości są to jednak zajęcia edukacyjne i manualne. Tymczasem dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, dzieciom potrzeba ruchumówi Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia Polska. – Ruch zapewnia prawidłowy rozwój przedszkolaków i korzystnie wpływa na odporność, dlatego w ramach Sportowej Akademii Veolia Junior postanowiliśmy wesprzeć rodziców i zaprosić dzieci do aktywnej zabawy on-line – dodaje.

 

 

Foto: www.uml.lodz.pl

 

Dzieci i rodzice mogą skorzystać z cyklicznych, bezpłatnych zajęć on-line prowadzonych przez aktywnego liska – SAVusia, w którego wciela się doświadczony w pracy z dziećmi instruktor.  Wśród rozwiązań znajdują się również ciekawe inspiracje, które przy niskich nakładach pracy odciążą rodziców choć na chwilę w codziennych obowiązkach, a dzieci pobudzą do ruchu i rozwijania wyobraźni.

 

Więcej szczegółów dostępnych jest na Facebooku – Ruchowe Przedszkole SAV Junior  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 Zostaw odpowiedź