W Muzeum Miasta Łodzi odbyła się dziś, już po raz czwarty, gala finałowa konkursu, który ma za zadanie wyłonienie „Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację 2015”. Organizatorem konkursu jest Prezydenta Miasta Łodzi . Laureatom wręczono statuetki „Łódzkie Łabędzie.

 

łabędzie

 

Celem Konkursu, jak to określono w informacji, zamieszczonej na stronie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – jego współorganizatora, „jest wyróżnienie pracodawców uczestniczących w kreowaniu procesów kształcenia w szkołach, promowanie współpracy pracodawców ze szkołami oraz inspirowanie pracodawców do uczestnictwa w tworzeniu pozytywnego wizerunku współczesnej szkoły i podnoszenia jej prestiżu.”

 

Zgłoszenia do Konkursu mogli dokonywać zarówno pracodawcy, jak i szkoły, z którymi współpracują przedsiębiorcy. Ze szczegółowymi warunkami uczestnictwa w tym można zapoznać się w Regulaminie Konkursu.

 

Statuetki „łódzkich Łabędzi” przyznano firmom w trzech kategoriach:

 

W kategorii przedsiębiorstw zatrudniających do 10 osób zwyciężyło Biuro Turystyczne RAFTUR, zaś wyróżnienie otrzymała firma „ALEX” Paweł Leńczuk.

 

Wśród przedsiębiorstw zatrudniających od 11 do 50 osób zwyciężyła firma Przemysław Rokicki, a wyróżnienie otrzymała SYNAPIA Sp. z o. o.

 

Wśród firm dużych (ponad 50 osób) zwycięzcą został łódzki oddział BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o., a wyróżnione zostały firmy Procter&Gamble i Veolia Energia Łódź S.A.

 

 

 

O tym wydarzeniu można przeczytać w dzisiejszym „Dzienniku Łódzkim” – TUTAJ

 

Gala wręczania „Łódzkich Łabędzi” była także jednym z tematów dzisiejszego programu informacyjnego „Wydarzenia” TV TOYA – zobacz TUTAJZostaw odpowiedź