W miniony czwartek, 16 kwietnia, w gmachu Wydziału Prawa UŁ, tzw. „Paragrafie” , odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów przedmiotowych uczniów gimnazjów. Oto fragmenty relacji z tego wydarzenia, jaką zamieszczono na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty:

 

Konkursy 0

 

W tym roku szkolnym w piętnastu wojewódzkich konkursach przedmiotowych z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, geografii, fizyki, chemii, informatyki, wiedzy o sztuce wzięło udział prawie 17 tysięcy gimnazjalistów. Tylko 143 uzyskało tytuły laureatów. […]

 


To zaszczyt i radość mieć przed sobą aż tylu wspaniałych młodych ludzi, traktujących naukę jak przygodę, a nie przykry obowiązek – powitał gimnazjalistów Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński, główny organizator konkursów. Do gratulacji dołączały kolejne osoby.

 

Joanna Kowalska z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej: – Pewnie czujecie teraz, jak wyrastają wam skrzydła. I że „chcieć”, znaczy „móc”.

 

Krzysztof Jurek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi: – Wiem, jak ciężko zapracowaliście na ten sukces.

 

Janusz Moos, dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego: – Oprócz wiedzy zdobyliście umiejętność pracy w grupie i zarządzania czasem.

 

Jesteście najlepszymi z najlepszych. Za kilka lat powitamy was w łódzkich uczelniach – podsumował tę część uroczystości wicewojewoda Jarosław Klimas.

 

 

Konkursy 3

 

W tym ważnym dniu gimnazjalistom towarzyszyli nauczyciele – w parach wychodzili na scenę po dyplomy i nagrody (m.in. książki i albumy o Polsce, atlasy historyczne i geograficzne).

 

Konkursy 4

 

Najwięcej dostała ich Karolina Wilk z Gimnazjum w Poddębicach, która zdobyła aż cztery tytuły laureata w konkursach z języka polskiego, matematyki, fizyki i geografii. – Chcę zdawać do I LO w Łodzi, a potem studiować fizykę albo astronomię – mówiła laureatka oglądając przewodnik po gwiazdozbiorach, jedną z nagród.

 

Konkursy 6

 

Nagrodą był również występ grupy artystycznej „Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie. Uczniowie przedstawili spektakl, w którym zagrały ich cienie, a który opowiadał o samotności. Dostali brawa nie mniejsze niż laureaci.

 

Konkursy 7

 

Uroczystość […] uświetnił też muzyczny występ Aleksandry Kaliszki z XXXII LO w Łodzi, Edyty Serafińskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi i Aleksandry Sobańskiej, studentki pedagogiki społecznej w UŁ.

 

 

Kolejną nagrodą dla laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych jest zwolnienie z odpowiedniego zakresu egzaminu gimnazjalnego. Ten egzamin jeszcze w kwietniu.

 

 

Źródło (tekst i zdjęcia): www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Listy finalistów i laureatów wszystkich konkursów dostępne są na stronie ŁCDNiKP  –  TUTAJZostaw odpowiedź