Oto komunikat z oficjalnej strony ZNP:

 

Strajk był wielkim protestem społecznym, który spotkał się z ogromną solidarnością rodziców, uczniów i różnych grup zawodowych. Wyrażamy podziw dla strajkujących, którzy wytrwali w tym trudnym i długim proteście!

 

Zawieszamy strajk, ale nie protest. Trwa spór zbiorowy, trwa nasz protest o lepszą przyszłość edukacji!

 

Zaczynamy drugi etap protestu. Mamy program “Szkoła na szóstkę” i dajemy premierowi czas na jego realizację do września br.

 

                                Program #Szkołana6 to:

 

> wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB

 

> odchudzenie podstaw programowych (w tym lekki tornister )

 

> kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej

 

> zmniejszenie biurokracji w szkołach

 

> zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli

 

> wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty

 

 

             Drodzy Rodzice! Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja!

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

 

Tyle informacja z oficjalnej strony ZG ZNP. Ale na Facebooku sekretariat ZG ZNP, nie władze statutowe, zamieścił taki komunikat:

 

 

 

Foto: Zrzut z ekranu ze strony: www.facebook.com/znpedupl

 

 

Jest już pierwszy nauczycielski „celebryta”Grzegorz Lorek – „Nauczyciel Roku 2002”, wyróżniony w 2015 roku honorowym tytułem „Profesor Oświaty”, który na swym profilu zamieścił wczoraj taki post:

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice, w obecnej sytuacji zmuszony jestem odwołać wszystkie dodatkowe zajęcia przygotowane i zaplanowane na maj i czerwiec tego roku szkolnego. W porządku chronologicznym: odwołuję zajęcia terenowe z ekologii krajobrazu „Pojezierze Leszczyńskie”, odwołuję zajęcia terenowe z biologii i geografii „Dolina Odry”, odwołuję zajęcia terenowe z ekologii krajobrazu „Miejska wyspa ciepła” (2 x), odwołuję warsztaty chirurgiczne na UM w Poznaniu i odwołuję wyprawę naukową Koła Biologicznego „Ostatnia Puszcza Europy”.

 

„Uwikłane” placówki i osoby już o odwołaniu wiedzą. Dzięki za entuzjazm podczas przygotowań. Z nadzieją na „zrozumienie”, zwłaszcza tej wyliczanki. lor

 

 

Źródło: www.facebook.com/GrzegorzLorek

 

 

Grzegorz Lorek jest autorem „Krótkiej odezwy strajkującego nauczyciela do rządzących”   –   TUTAJ

 

 

 

Komentarz Redakcji;

Kolega Lorek ma co odwoływać w ramach swego „strajku włoskiego”. Zastanawia nas po czym uczniowie nauczycieli, którzy i przed strajkiem pracowali tylko tyle, ile musieli, poznają, że i oni protestują….Zostaw odpowiedź