Nie bacząc na sprzeciw związkowców z oświatowej „Solidarności” Urząd Miasta Łodzi zaprezentował wczoraj informator pt. „6 latki w szkole? Jesteśmy gotowi”. Trafi on w najbliższych dniach do rodziców przedszkolaków.

 

6-latki

 

Oto co na jego temat, a także szerzej o całej akcji promocji posyłania sześciolatków do łódzkich szkół podstawowych, napisał na swej stronie Tomasz Trela – Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi:

 

Bogato ilustrowana książeczka liczy 12 stron, na których znalazły się informacje dotyczące korzyści wynikających z posłania 6-latka do szkoły oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (m.in. „Po czym poznać, że dziecko jest gotowe do podjęcia obowiązków szkolnych?” czy „Jak przygotowane są klasy dla dzieci 6-letnich?”). 8 tys. egzemplarzy, za pośrednictwem przedszkoli, przychodni, instytucji kultury i innych, trafi do rodziców 6-latków. Informator rozdawany będzie również podczas spotkań dla rodziców z nauczycielami i dyrektorami szkół podstawowych, które odbywać się będą w miejskich przedszkolach w pierwszej połowie lutego.

 

Na 6 lutego (sobota) zaplanowany jest dzień otwarty we wszystkich łódzkich szkołach podstawowych. W godzinach 9.00-14.00 placówki organizować będą spotkania informacyjne oraz konsultacje z pedagogami i nauczycielami. Ten dzień będzie również dobrą okazją do obejrzenia szkolnych wnętrz i sprawdzenia, jak dobrze szkoła przygotowana jest na przyjmowanie najmłodszych uczniów. Drzwi otwarte będą dla wszystkich zainteresowanych, ale zaproszenie do udziału kierujemy zwłaszcza do rodziców 6-latków, dla których to doświadczenie może być szczególnie pomocne podczas podejmowania decyzji o posłaniu dziecka do szkoły.

 

Źródło: www.trela2014.pl

 

 

Informator „6-latki w szkole? Jesteśmy gotowi!” dostępny jest również w wersji elektronicznejTUTAJZostaw odpowiedź