Foto: www.facebook.com/photo/

 

Katarzyna Lubnauer na manifestacji przed gmachem MEiN 19 września 2023 roku

 

 

Portal „na:Temat” zamieścił dzisiaj (19 grudnia 2023 r.) tekst o planach MEN w sprawie HiT, którego fragment zamieszczamy poniżej:

 

 

Kontrowersyjny przedmiot zniknie z polskich szkół. Plan lekcji bez niego już od nowego roku

 

[…]

 

Nowy resort edukacji w rządzie Donalda Tuska zamierza rozprawić się z kontrowersyjnym przedmiotem Historia i Teraźniejszość. Zapowiedziała to w rozmowie z Wirtualną Polską wiceministra Katarzyna Lubnauer.

 

Chcemy zlikwidować HiT w tej formule, w której on jest obecnie, która jest czysto ideologiczna podkreśliła Lubnauer. Ministerstwo Edukacji Narodowej (do tej nazwy resort ma powrócić od 1 stycznia 2024 roku) chciałoby, aby zamiast tego uczniowie mieli wychowanie obywatelskie.

 

Przymierzamy się do tego i chcielibyśmy, żeby to się stało jak najszybciej, czyli żeby było to już od przyszłego roku szkolnego – zapowiedziała wiceministra.

 

Na razie trwają dyskusje na temat tego, w jakiej konkretnie formule zostanie przeprowadzona ta zmiana. – Na pewno zrealizujemy nasze obietnice, że tak partyjnego, ideologicznego przedmiotu, jakim był HiT, z podręcznikiem Wojciecha Roszkowskiego, który uderzał w bardzo wiele różnych społeczności i który nigdy nie powinien zostać zatwierdzony do użytku, nie będzie – podkreśliła Lubnauer.[…]

 

 

Cały tekst Kontrowersyjny przedmiot zniknie z polskich szkół. Plan lekcji bez niego już od nowego roku” 

–  TUTAJ

 

 

Źródło: www.natemat.pl

 

 Zostaw odpowiedź