Realizując parytet płci, po wczorajszym spotkaniu w „Akademickim Zaciszu” z koleżanką Oktawią Gorzeńską, które w zamyśle zapraszającego – prof. Lepperta było także promocją jej książki „Projekt zmiana. Od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole”, postanowiliśmy dziś oddać pole innemu autorowi – Mikołajowi Marceli, który 5 stycznia na swoim profilu zamieścił tekst, zapowiadający publikację jego książki:

 

 

 

Jednego jestem pewien: to będzie niezwykła książka – pod względem tematyki, treści i strony wizualnej! Przede wszystkim jednak wobec planowanych zmian w edukacji to książka bardzo teraz potrzebna.

 

23 lutego 2022 roku You&YA Wydawnictwo MUZA SA ukaże się poradnik „Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać?„. Tytuł mówi właściwie wszystko: to książka dla wszystkich młodych ludzi wkurzonych na szkołę. Dla wszystkich tych, dla których jest ona czymś, co trzeba jakoś przetrwać.

 

Adresuję ją więc do Was: ludzi, dla których teoretycznie stworzony jest system edukacji, ale którym służy on w ostatniej kolejności, a zatem do uczennic i uczniów polskich szkół. W gruncie rzeczy to swoisty podręcznik survivalowy, który zgodnie z tytułem ma pomóc Wam przetrwać dwanaście lat edukacji i wyjść z niej z jak najmniejszym uszczerbkiem na zdrowiu oraz ciekawości świata.

 

Obserwując to, co dzieje się obecnie w edukacji, wiele osób pytało mnie o taką książkę. Ja sam czułem, że po poradnikach dla rodziców, najwyższy czas na poradnik dla uczniów. I dlatego piszę w nim o sprawach najistotniejszych:

 

>Po pierwsze, jak się uczyć, żeby nie zwariować w szkole.

>Po drugie, jak uczy się nasz mózg i co to ma wspólnego ze szkołą.

>Po trzecie, jak jeść, spać i się ruszać, by nie zwariować w szkole.

>Po czwarte, dlaczego młodym ludziom nie chce się uczyć i co z tym zrobić.

>Po piąte, dlaczego dobre samopoczucie sprzyja nauce i jak o nie zadbać.

 

Jednak to także książka pełna praktycznych porad i rozwiązań, dzięki którym szkoła przestanie być źródłem cierpień i dzięki którym będziecie w stanie hakować system edukacji. Piszę w niej również o prawach przysługujących Wam w szkole, alternatywach, jakie macie do dyspozycji, i o tym, co tak naprawdę powinno się liczyć w edukacji. A całość wzbogacona została o niezwykle Ilustracje i oprawę graficzną.

 

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać” trafi do przedsprzedaży 17 stycznia, ale to dobry i w pewnym sensie idealny moment, by ogłosić wydanie takiej książki. Planowane zmiany w edukacji sprawią, że szkoły publiczne będą jeszcze mniej przyjaznym miejscem dla wszystkich niż dotychczas.

 

Zdecydowana większość z Was nie ma gdzie uciec przed tymi zmianami. W tej sytuacji najlepszą formą obrony przed systemem edukacji na ten moment jest świadomość tego, jak działa ten system i jak sobie z nim radzić. Jestem pewien, że tak książka w przystępny sposób nauczy Was szkolnego survivalu!

 

 

Źródło: www.facebook.com/mikolajmarcela.oficjalna.strona

 Zostaw odpowiedź