To już jedenasta edycja Salonu Maturzystów Perspektywy – największej w Polsce kampanii edukacyjno-informacyjnej, która co roku we wrześniu odbywa się w głównych ośrodkach akademickich naszego kraju. Jego organizatorem od początku jest miesięcznik „PERSPEKTYWY” – czasopismo adresowane do  młodych ludzi, którzy stoją u progu wyboru dalszej drogi kształcenia.

 

 

Foto: www.salonmaturzystow.pl/2017/lodz

 

Jest to największą w kraju edukacyjna kampania informacyjna, przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Jego  tegoroczna, dwudniowa, łódzka edycja została otwarta wczoraj w siedzibie Wydziału  Zarządzania UŁ przez prof. dr hab. Sławomira Cieślaka –  prorektora Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Oto jak to wydarzenie opisano na stronie organizatora Salonu (fragment):

 

[…] Tegoroczny Łódzki Salon Maturzystów był okazją do spotkań z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy dedykowali przyszłorocznym maturzystom ponad 30 godzin wykładów o obowiązkowych i dowolnie wybieranych popularnych przedmiotach. – Dobre przygotowanie do egzaminu otworzy wam zdecydowanie więcej dróg do przyszłej kariery. Orientacja w sprawie zasad, jakimi rządzi się ten egzamin, pozwoli na spokojne rozwiązywanie maturalnych zadań – przypomniała Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Specyficzną cechą łódzkiego spotkania jest możliwość indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi, z trenerami kariery. Z takich porad skorzystało podczas Salonu kilkadziesiąt osób.

 

Na spotkanie z maturzystami z woj. łódzkiego przyjechało blisko 30 uczelni; z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Wałbrzycha. – To bardzo dobry Salon i bardzo fajna młodzież, ciekawa naszych programów studiów – mówili wystawcy.

 

Jak spotkanie w Łodzi oceniają uczniowie?

O opinię poprosiliśmy Wiktorię Kurek z Technikum Mechatronicznego w Kleszczowie: – Salony maturzystów to idealny sposob, by przekonać się o tym, czy kierujemy swoją przyszłość na właściwe tory. Mamy możliwość zetknąć się z ludźmi uczęszczającymi na interesujące nas studia, dowiedzieć się wiele o uczelni. Salony pozwalają poczuć się pewniej przed egzaminem maturalnym. Doradcy zawodowi oraz wykłady przygotowują psychicznie do tak ważnego wydarzenia, jakim jest matura.

 

Źródło: www.salonmaturzystow.pl

 

A tak o otwarciu Łódzkiego Salonu Maturzystów poinformowano na stronie Łódzkiego Kuratora Oświaty:  „Łódzki Salon Maturzystów 2017”Zostaw odpowiedź