Wczoraj najpierw poinformowano, że wśród nowych osób u których potwierdzono zarażenie koronawirusem są trzy osoby w Łodzi:

 

Wyniki dotyczą młodego mężczyzny oraz dwóch nastoletnich chłopców. Wszyscy troje mieli kontakt z osobą zakażoną.

 

Foto: www.google.com

 

To w tym klubie w środę byli trzej nosiciele koronawirusa – w tym dwu uczniów łódzkich liceów/

 

 

Po jakimś czasie upowszechniono informację, że do zakażenia doszło w środę w klubie Pop’n’art przy Placu Wolności, podczas Jam Session i że było tam dwu uczniów łódzkich liceów: XII i XXVI

 

 

Sobotnim popołudniem dyrekcja XXVI LO rozesłała wiadomość z komunikatem od Państwowej Inspekcji Sanitarnej, że w liceum tym został wykryty przypadek koronawirusa u ucznia tej szkoły.

 

 

 

Podobną informację dostali też rodzice uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego:

 

 

Szanowni Państwo! Uczeń naszej szkoły z klasy II E ma potwierdzony dodatni wynik testu na koronawirusa. Decyzją PSSE wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły są objęci kwarantanną. Zostałam zobowiązana do przekazania numerów telefonów, adresów i adresów mailowych wszystkich Państwa do PSSE. Pracownicy stacji będą się z Państwem kontaktować. Proszę o rzetelne przestrzeganie zasad kwarantanny i nie podupadanie na duchu. Pozdrawiam wszystkich Państwa, bądźmy dobrej myśli” – napisała dyrektor szkoły Dorota Basny.

 

W tej sytuacji Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi – zaapelowała:

 

 

 

Więcej informacji na stronie „Gazety Wyborczej”: Koronawirus w XXVI i XII LO w Łodzi. Sanepid szuka też gości klubu muzycznego i restauracji   –   TUTAJZostaw odpowiedź