Foto:Mateusz Iżakowski [www.szczecin.tvp.pl]

 

Dzisiaj „Dziennik Łódzki” artykułem Macieja Kałacha poinformował o aktualnej sytuacji w badaniach, jakie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi prowadzi u tych pracowników żłobków i przedszkoli, którzy we wcześniejszych badaniach mieli wątpliwe wyniki testów przesiewowych pod kątem COVID-19. Oto fragmenty tego artykułu:

 

[…] Badania w sanepidzie kadry z łódzkich przedszkoli oraz ze żłobków trwają od poprzedniego weekendu. Inspekcja sanitarna musiała zacząć przeprowadzać testy genetyczne wśród ich 456 pracowników, bo wcześniej badania na obecność odpowiednich przeciwciał, opłacone przez magistrat, wskazały tak liczną grupę jako osoby, które przechodzą lub przechodziły koronowirusa. […]

 

Do piątku do magistratu spłynęły wyniki 177 zbadanych w sanepidzie pracowników. Nie ma żadnego potwierdzenia koronawirusa. W związku z tym Urząd Miasta Łodzi od poniedziałku (25 maja) otwiera kolejnych 46 przedszkoli oraz pięć żłobków. Na podstawie wcześniejszych danych z UMŁ, można ustalić, że od tego dnia będzie działało już 77 ze 146 miejskich przedszkoli oraz 6 z 32 żłobków.

 

UMŁ przyjął zasadę, zgodnie z którą nie otwiera placówki, jeśli ktokolwiek z jej kadry ma podejrzenie koronawirusa.

 

W Łodzi od najbliższego poniedziałku nie ruszają zajęcia opiekuńcze w podstawówkach, choć na taką formę dla klas I-III, z elementami dydaktycznymi, zezwolił rząd (pozostawiając jednak ostateczną decyzję samorządom). Magistrat czeka na pełne wyniki grupy pracowników żłobków i przedszkoli skierowanych do sanepidu, aby – jak argumentują urzędnicy UMŁ – zyskać pewną wiedzę o odsetku zakażonych wśród zajmujących się dziećmi.

 

 

Cały artykuł: „Sanepid wciąż nie stwierdza koronawirusa u ‚podejrzanych’ po testach zleconych przez władze Łodzi. Więcej przedszkoli i żłobków otwartych” TUTAJ

 

 

Źródło: www. dzienniklodzki.pl

 

 

X           X           X

 

 

Urząd Miasta Łodzi także poinformował o tej zmienionej sytuacji na swojej stronie internetowej:

 

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli w Łodzi

 

[…] U 56 pracowników Miejskich Żłobków z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność COVID-19 testy genetyczne dały wynik negatywny. To oznacza, że osoby opiekujące się i mające kontakt z najmłodszymi mogą wracać do pracy. Od poniedziałku 25 maja zostaną otwarte następujące placówki:

 

1.Miejski Żłobek nr 3, ul. Warneńczyka 5/17

2.Miejski Żłobek nr 10, ul. Karolewskiej 70/76

3.Miejski Żłobek nr 21, ul. Marusarzówny 9

4.Miejski Żłobek nr 22, ul. Lelewela 11

 

[…] Przypomnijmy, że od poniedziałku 18 maja działa jeden miejski żłobek, nr 31 przy ul. Sienkiewicza 108. […]

 

 

Otwarcie przedszkoli

 

Łącznie 121 pracowników Przedszkoli Miejskich z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność COVID-19 otrzymało negatywny wynik testu genetycznego, a więc mogą wracać do pracy. W związku z tym od poniedziałku 25 maja zostaną otwarte następne placówki:

 

[Wykaz wszystkich czynnych od 25 maja placówek przedszkolnych TUTAJ]

 

 

Cały komunikat „Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli w Łodzi” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl/aktualnosci/Zostaw odpowiedź