Wczoraj Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi był gospodarzem łódzkich, okręgowych eliminacji Konkursu z technologii komunikacyjno-informacyjnej dla uczniów szkół gimnazjalnych „AVATAREK”, którego głównym organizatorem jest Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. W tym roku, w jego szóstej edycji, po raz pierwszy rozgrywano eliminacje dla gimnazjów z okręgu łódzkiego.

 

0

 

Jak określili to organizatorzy w egulaminie konkursu, jego celem jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wśród uczniów gimnazjów oraz ujawnianie i rozwijanie talentów informatycznych. Program merytoryczny konkursu obejmuje treści zawarte w nowej podstawie programowej nauczania informatyki w szkole gimnazjalnej – III etap edukacyjny. Ponadto uczestnicy konkursu powinni wykazać się znajomością zagadnień informatycznych, wykraczających poza podstawę programową.

 

Do tego roku Konkurs „AVATAREK” odbywał się tylko na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie cieszył się dużą popularnością. Od roku 2015/2016 konkurs  swym zasięgiem objął również województwo łódzkie i śląskie.

 

Na przybywających do siedziby ZSP Nr 9 w Łodzi uczestników eliminacji oczekiwał poczęstunek. Około godziny 9-ej wszyscy zgromadzili się w pracowni, w której przeprowadzono test wiadomości. Składał się on z 50 pytań.

 

0a

Foto: ZSP nr 9 w Łodzi

 

Na odpowiedzi przeznaczono 60 minut. Udzielali je wspólnie członkowie startującej, trzyosobowej drużyny.
Po zakończeniu testu uczniowie zwiedzili szkołę, a następnie uczestniczyli w warsztatach.

 

 

0b

Foto: ZSP nr 9 w Łodzi

 

Pierwszy z nich – z wirtualizacji – prowadził pan Rafał Borszyński – nauczyciel informatyki ZSP Nr 9 w Łodzi

 

 

0c

Foto: ZSP nr 9 w Łodzi

 

Drugi warsztat – z grafiki komputerowej – prowadziła pani Elżbiet Szejgis – nauczycielka przedmiotów informatycznych w ZSP Nr 9 w Łodzi

 

 

O godzinie 11.00 odbyło się podsumowanie konkursu podczas którego ogłoszono wyniki. Dyplomy laureatom i uczestnikom wręczała pani Henryka Michalska – dyrektor ZSP Nr 9 w Łodzi.

 

Oto zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca, premiowane udziałem w finałach, które zostaną rozegrane 14 marca 2016 r. w Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy:

 

2

 

I miejsce –  Gimnazjum im. Jana Pawała II w Aleksandrowie Łódzkim (72.5pkt), uczniowie: Tomasz Pizulski, Kamil Bieńkowski, Aleksandra Ziętara; opiekun: Małgorzta Witkowska,

 

 

 

3

 

II miejsce – Gimnazjum im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze (68.2pkt), uczniowie: Jakub Lutrzykowski, Łukasz Pabiańczyk, Piotr Pietrzko; opiekun: Anna Strzelecka,

 

 

4

Foto: ZSP nr 9 w Łodzi

 

III miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 3 im. F. Chopina w Łodzi (58.1pkt), uczniowie: Aleksander Trzeciak, Michał Szymczak, Wojciech Saganowski; opiekun: Beata Tim.

 

 

 

5

 

W eliminacjach łódzkich startowały jeszcze cztery drużyny z niż. wym. gimnazjów, których członkowie i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa:

 

1. Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi,
2. Gimnazjum nr 6 im. ks. St. Konarskiego w Łodzi,
3. Gimnazjum nr 31 im. Szarych Szeregów w Łodzi,
4. Gimnazjum nr 36 im. K. Kieślowskiego w Łodzi

 

 

Relację, z wykorzystaniem zdjęć własnych oraz informacji
i zdjęć nadesłanych przez Krzysztofa Muszyńskiego
nauczyciela przedmiotów informatycznych w ZSP Nr 9 w Łodzi,
koordynatora Konkursu Avatarek w Łodzi
opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź