W sobotę rozpoczęła się kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego przy Politechnice Łódzkiej. W inauguracji uczestniczyli wojewoda i kurator oświaty.

 

Dzieci na PŁ

 

Uroczystość otworzył prorektor ds. rozwoju uczelni Piotr Szczepaniak. Wzięli w niej udział m.in. poseł na Sejm RP Małgorzata Niemczyk oraz przedstawicielka firmy Boeing wspierającej działania Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci otrzymali indeksy, w których będą gromadzić stempelki potwierdzające ich uczestnictwo w zajęciach, złożyli uroczyste ślubowanie i wysłuchali studenckiego hymnu „Gaudeamus igitur”.

 

 

Cieszy mnie, że tak chętnie tu przychodzicie i z radością uczycie się nowych rzeczy – powiedziała Jolanta Chełmińska – Życzę wam, abyście w kolejnych latach w szkole i dorosłym życiu uczestniczyli w różnych zajęciach z takim samym entuzjazmem jak dziś.

 

Kurator Jan Kamiński przyłączył się do życzeń pani wojewody, pochwalił różnorodność proponowanych dzieciom zajęć i pogratulował władzom Politechniki Łódzkiej kontynuacji tego wartościowego, cieszącego się niesłabnącą popularnością projektu.

 

Prof Krysiński

 

Sobotnia inauguracja była także okazją do uczczenia jubileuszu jednego z głównych inicjatorów Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego, profesora Jana Krysińskiego. Byłemu rektorowi Politechniki, który pod koniec sierpnia obchodził 80 urodziny życzenia stu lat wyśpiewali mali studenci, wolontariusze i zaproszeni goście.

 

 

Po części oficjalnej młodzi żacy wysłuchali wykładu „Niebezpieczeństwo – wiem i działam” przygotowanego przez Arkadiusza Makowskiego, rzecznika Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Kolejne zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego zaplanowano na 26 września. Dzieci spotkają się wtedy z Michaelem Bradke z Mobiles Musik Museum, który przedstawi im tajniki powstawania dźwięków, zaprezentuje niekonwencjonalne instrumenty i inne przedmioty, dzięki którym możemy tworzyć muzykę.

 

 

Źródło [tekst i zdjęcia]: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź