5ccfea36b95e02131967e07f38

Foto: www.google.pl

 

Na stronie portalu  oswiata.abc.com  można przeczytać informację, zatytułowaną „Zalewska: czas na działanie a nie na dyskusję”, która w skrótowej formie informuje o fragmencie debaty sejmowej, jaka odbyła się w Sejmie 22 września b.r..  Oto fragment tego artykułu:

 

Czas skończyć dyskusję i podejmować odważne decyzje, na które państwa nie było stać” – powiedziała Zalewska zwracając się do posłów PO, którzy wystąpili o przedstawienie przez nią informacji na temat reformy zmiany systemu edukacji, w tym likwidacji gimnazjów oraz powrotu do 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum.

 

Warto wyjaśniać półprawdy, nieprawdy i manipulacje” – zaznaczyła Zalewska. Dodała, że jeszcze jest czas by poprawiać to, co jest w projektach ustaw. Chodzi o skierowane w ubiegłym tygodniu projektu ustawy Prawo oświatowe i ustawy wprowadzającej Prawo oświatowe. […]

 

Mówiąc dlaczego będzie wprowadzana zmiana i dlaczego teraz oceniła, że „miedzy innymi poprzednia ekipa przez 17 lat budowała gimnazjum i poprawiała gimnazjum„. „Czas skończyć tę dyskusję wesprzeć się badaniami Instytutu Badań Edukacyjnych, amerykańskimi badaniami, brytyjskimi” – powiedziała szefowa MEN.[…]

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

Na ten sam temat można także przeczytać :

 

> Wirtualna Polska – Posłowie pytali minister Annę Zalewską o powody i skutki wprowadzenia reformy edukacji

> TVN24 –  Szefowa MEN: czas na odważne decyzje. Opozycja: to bezmyślność

 

 

Osoby zainteresowane informacją źródłową odsyłamy do zapisu stenograficznego Sprawozdanie Stenograficzne z 26. posiedzenia  Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej w dniu 22 września 2016 r.” (od str. 143  do str. 167 – wg numeracji stron w zapisie stenograficznym)

 

 

Dla Naszych Czytelników przygotowaliśmy Wyciąg ze stenogramu debaty sejmowej 22 IX 2016 r.”

 

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź